Jak brilantně vyčistit mikrovlnku: 4 postupy, díky kterým bude vypadat, jako když jste si ji právě přinesli z obchodu

Fotografie: Freepik

Mastnota, která se usazuje uvnitř a vně mikrovlnné trouby, se stává živnou půdou pro bakterie. Proto je důležité, abyste do svého rutinního čištění zahrnuli následující tipy pro odmašťování.

Mikrovlnná trouba je základem kuchyně, protože nám stejně jako všechny ostatní spotřebiče usnadňuje život. Stejně tak jako doma bývá oblíbeným spotřebičem na pracovištích, kde je využívána často a mnoha lidmi. Může se (a stává se to) velmi rychle potřísnit jídlem a tukem. Naštěstí existují praktické a snadné způsoby čištění a odmašťování. Zde je několik tipů, jak tuto základní kuchyňskou pomůcku opět rozzářit.

Rychlé a levné tipy na čištění

Následující tipy na čištění vynikají svou jednoduchostí, úsporou financí a použitím zcela přírodních ingrediencí, které se často nevyrovnají běžným čisticím prostředkům. Jsou ekologicky šetrnou alternativou běžných čisticích prostředků a pokud patříte mezi vyznavače „zero waste“, určitě si u vás najdou své místo.

Citron a voda

Rychlé a účinné čištění trouby lze provést díky kyselině citronové obsažené v citronu. Stačí vymačkat půlku citronu do misky s vodou, přidat trochu citrusové kůry a pak nádobu vložit do mikrovlnné trouby. Počkejte několik minut a jakmile začne z mísy vycházet pára, počkejte ještě několik minut, než otevřete dvířka spotřebiče. Měli byste si všimnout, že mastnota, usazené potraviny a další nečistoty na stěnách trouby změkly. Nyní je snadno očistíte houbičkou.

Fotografie: Pixabay

Prášek do pečiva

Kypřicí prášek je ideální pro odstraňování odolných skvrn a pevně usazených potravin. Chcete-li použít tento běžný domácí přípravek, smíchejte polévkovou lžíci s vodou a vytvořte pastu. Naneste ji na stěny spotřebiče a nechte 5 minut působit, aby se uvnitř mikrovlnné trouby uvolnil. Otřete vlhkým hadříkem a nechte uschnout. Další technikou je smíchání dvou lžic prášku do pečiva a 500 ml vody v misce a vložení do mikrovlnné trouby. Dvě minuty zahřívejte, aby se tuk na stěnách uvolnil. Poté je otřete hadříkem.

Jedlá soda

Použití jedlé sody k čištění mikrovlnné trouby se hodí, když ji potřebujete zbavit zápachu. Do nádoby s vodou přidejte prostředek na mytí nádobí a dvě lžičky hydrogenuhličitanu, nádobu vložte do mikrovlnné trouby a nastavte ji na maximální teplotu. Zahřívejte 5 minut a poté počkejte dalších 15 minut, aby pára změkčila tuk na bocích. Poté vyjměte „gramofon“, očistěte jej vlhkou houbou a osušte papírovou utěrkou nebo vysušte na vzduchu. Totéž platí i pro vnitřek mikrovlnné trouby.

Fotografie: Pixabay

Voda a bílý ocet

Stejně jako u citronové techniky naplňte misku vodou, přidejte dvě lžíce bílého octa a vložte ji do mikrovlnné trouby. Pokud nechcete, aby byl váš spotřebič cítit octem, zvažte přidání kapky esenciálního oleje podle vlastního výběru, abyste zápach omezili. Zapněte spotřebič na nejvyšší teplotu a nastavte ho na 5 minut. Teprve po 15 minutách otevřete dvířka a uvidíte, že všechny zapečené nečistoty změkly. Vše vyčistěte vlhkým hadříkem. Zbývající skvrny jednoduše otřete houbou namočenou v octě a vodě.

Zdroj: Goodhousekeeping

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]