Slupky od pomeranče nepatří do koše. Chytré hospodyně je umí využít při úklidu celé domácnosti

Fotografie: E4024 / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Vyrobte si vlastní přípravek a vyčistěte jím nábytek. Je to velmi jednoduché, rychlé a hlavně levné. Nábytek bude lesklý a úplně jako nový.

Pomeranč je velmi oblíbené tropické ovoce. Stejně jako další citrusy v sobě obsahuje látky, které jsou velmi prospěšné pro lidskou imunitu. Přestože k jídlu je pouze jeho dužina, slupka má tolik způsobů využití, že pomeranč vždy využijete celý. Slupku z pomeranče můžete využít kreativně a vytvořit všemožné ozdoby nebo potpourri. Můžete ji nastrouhat a použít jako aromatické koření. Nebo si s její pomocí vyrobíte vynikající čisticí prostředek na nábytek. Jeho čištění pak bude rychlé, snadné a nezůstanou na něm žádné šmouhy.

Co budete k výrobě čisticího prostředku potřebovat

Nejlepší čisticí prostředky jsou ty, které si dokážete vyrobit doma. Bývají mnohem levnější a účinnější než speciální produkty, jež si můžete koupit v obchodě. Navíc víte přesně, co jste při jejich výrobě použili, a nemusíte se tak bát, že vám nějaká chemická látka zničí nábytek. Výroba tohoto čisticího přípravku je velmi snadná a opravdu levná. Jediné, co budete potřebovat, je kůra z pomeranče, ocet, zavařovací sklenice a láhev s rozprašovačem. Nemusíte dále utrácet za drahé speciální čističe plné chemie. Vyzkoušejte tento jednoduchý postup.

Fotografie: Pixabay

Výroba čisticího prostředku z pomeranče

Jakmile máte vše potřebné připravené, můžete se pustit do výroby. Do zavařovací sklenice dejte pár pomerančových slupek a zalijte je octem tak, aby byly úplně ponořené. Sklenici uzavřete víčkem a schovejte ji na suché chladné místo. Několik dní takto nechte pomerančovou kůru v octě ležet. Po pár dnech stačí jednoduše přelít obsah ze zavařovací sklenice do láhve s rozprašovačem.

Jak čisticí prostředek používat

Jakmile máte směs přelitou do láhve s rozprašovačem, postup mytí nábytku je opravdu velmi snadný. Pomocí rozprašovače aplikujete směs na povrch nábytku a hadříkem, který nepouští chlupy, nábytek vyleštíte. Během chvilky bude nábytek dokonale čistý a lesklý, bez jediné šmouhy. Už nemusíte trávit dlouhé chvíle leštěním nábytku. Místo toho můžete tento čas věnovat svým zálibám.

Zdroj: Touchoforanges

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]