Čisté toalety docílíte pravidelnou údržbou tak, aby usazeniny neměly žádnou šanci. A když už se nevzhledné skvrny objeví, zkuste přírodní prostředky.
Nedaří se vám vyčistit zašlou záchodovou mísu, i když už jste použili kde co? Vyzkoušejte tedy domácí ekologický čistič. Na jeho přípravu budete potřebovat jedlou sodu, šťávu z citronu a limetky.
Jak postupovat při přípravě čističe WC
Začněte tím, že do vhodné nádoby nasypete jedlou sodu. Množství sody závisí na míře znečištění. Obvykle stačí dvě až tři lžíce. Poté přidejte šťávu z citronu a limetky. Mícháním vytvoříte pastu, kterou následně aplikujte na vnitřní stěny záchodové mísy. Web IdealHome radí, abyste místo citronu použili kyselinu citronovou. Nechte působit alespoň 30 minut, i když optimální je nechat mísu natřenou přes noc, aby směs mohla dostatečně zafungovat.
Po uplynutí této doby mísu důkladně vyčistěte WC štětkou a spláchněte. Tento přírodní čistič je nejen účinný, ale také šetrný k životnímu prostředí a neobsahuje žádné škodlivé chemikálie. Pokud ještě ani to příliš nepomohlo, k odstranění zašlých skvrn použijte stejné ingredience, ale jiný postup. Jen je na místě zdůraznit, že kdo má takto úporně zašlou WC mísu, měl by péči o ni věnovat častější pozornost.
Zbavte se vodního kamene v toaletě bez sebemenší námahy. Tento čisticí elixír si s ním poradí do 4 minut
Výluh z kůry citrusů
Ale zpět k technologii účinného přípravku. Abyste si zajistili skutečně čistý záchod, tak to tentokrát zkuste s výluhem z daných ingrediencí, jak píše web Genialne. Budete potřebovat velkou PET lahev, jedlou sodu a kůru z citronu a limetky. Můžete využít slupky, které vám zbyly po odšťavňování. Odstraňte z nich dužinu a kůru pokrájejte na drobné kousky, a to tak, aby prošly hrdlem lahve. Pak přes trychtýř na kůru nasypte dvě lžičky jedlé sody. Následně dolijte lahev do 2/3 studenou vodou.
Uzavřete víčkem a důkladně protřepejte, aby se jedlá soda rozpustila. Pak ji uložte na týden na chladné a tmavé místo. Občas lahev otevřete, aby se z ní uvolnily plyny, které při fermentaci vznikají. Po sedmi dnech přelijte tekutinu přes jemné sítko do rozprašovače. Výluhem pak WC mísu postříkejte vždy na noc a ráno vydrhněte kartáčem. Poté teprve spláchněte.
Preventivní opatření pro čistou toaletu
Aby se vyčištěná mísa tolik usazeninami nezanášela, můžete provést preventivní opatření. Do silonové ponožky nebo podkolenky nakrájejte na drobné kousíčky limetku (kůru i dužinu), přidejte jedlou sodu a kuchyňskou sůl. Pak podkolenku zavažte a přivažte ke splachovacímu systému v nádržce. Tak, jak vidíte na videozáznamu. Průběžně vyměňujte za novou.
Některá úporná znečištění toalety odolávají všem možným přípravkům. A pro vás, koho takové usazeniny v záchodové míse trápí, jsme na BydlímeÚtulně napsali i o tom, jak lze vyčistit WC čajem a česnekem. A ještě jeden tip: abyste měli mísu stále čistou, odstraňujte usazeniny uvedenými způsoby pravidelně.
Napište komentář