Zapomeňte na ocet a jedlou sodu. Tento tajný trik hotelových uklízeček vyčistí záchod 100x lépe

Fotografie: Ant1234567 / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Čištění toalety chemickými prostředky je drahé, neekologické a citlivějším osobám může způsobit značné zdravotní potíže. Zkuste raději kombinaci česneku a čaje.

WC mísu musíte čistit pravidelně, abyste zahubili nežádoucí mikroorganismy, zamezili zápachu a také aby měl záchod dokonalý vzhled. Avšak zkuste místo chemie vyzkoušet alternativu v podobě přírodních prostředků. Hygiena toalety nemusí zahrnovat zdlouhavé drhnutí záchodové mísy, ale pomocí domácích ingrediencí, které jsou pro zdraví mnohem bezpečnější, vyčistíte WC s minimálním úsilím. Nevěřili byste tomu, ale k čištění záchodu můžete použít jeden druh zeleniny.

Přírodních prostředků je celá řada

Z domácích prostředků se nejčastěji doporučuje pro čistou a nezávadnou domácnost, a to včetně toalety, použití octa a jedlé sody. A jsou to skutečně pomocníci účinní. Oba produkty mají antibakteriální a čisticí vlastnosti, dokáží absorbovat zápach a poradí si i s mastnou nečistotou. Ovšem pro tentokrát na ně zapomeňte. Lidská vynalézavost je nekonečná, a proto byly vyzkoušeny další přírodní prostředky s dokonalým výsledkem. K čištění toalety se začal používat česnek a čaj.

Sloučeniny síry v česneku obsažené jsou známé svými antibakteriálními vlastnostmi a mohou pomoci s dezinfekcí a odstraňováním nečistot. Vložíte-li překrojený stroužek česneku do WC mísy na noc, pomůže rozpustit různé usazeniny a zahubit bakterie. Usazeniny v odtoku z mísy většinou vznikají kvůli velkému obsahu minerálních látek ve vodě. A právě na tomto podkladu vodního kamene se bakterie usazují a množí. A díky síře v česneku se bez vašeho přičinění rozloží a zmizí zažloutlé skvrny, které se na keramické míse objevují.

Další metodou čistění WC je česnekový nálev, doporučuje web HouseDigest. Ten připravíte tak, že drobně nakrájíte několik česnekových stroužků, zalijete horkou vodou a necháte louhovat. Až výluh vystydne, vylijte ho do toalety a nechte působit. Nejlepší je, když to provedete večer po posledním spláchnutí, aby nálev mohl působit celou noc.

Čištění spár mezi obklady a dlaždicemi bez jakékoli námahy. Díky této fintě se vyčistí doslova samy

Česnek a černý čaj

A pak je tu kombinace česneku s čajem. To se česnek rozdrtí a zalije silným vroucím černým čajem. Možná by tu mohly vzniknou pochybnosti, neboť hospodyňky dobře vědí, že černý čaj po sobě zanechává tmavou patinu. Na webu Kobieta však tuto metodu doporučují s tím, že silný účinek česneku tuto vlastnost černého čaje eliminuje. A jejich synergické spojení vyčistí toaletu k vaší spokojenosti. Inu, nezbývá než to vyzkoušet, abyste se mohli přesvědčit na vlastní oči.

Tyto metody nejenže přispívají k čistotě a hygieně toalety, ale také jsou šetrné k životnímu prostředí a mohou být ekonomicky výhodnější než komerční produkty. Aby se vám toaleta lépe čistila, mají některá WC prkénka skrytou funkci. Díky ní můžete prkénko demontovat a vyčistit samostatně. Jak na to, se dozvíte na BydlímeÚtulně.

 

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*