Dechberoucí přeměna staré jeskyně. Muž z ní vytvořil kouzelné místo k bydlení

Šikovnost a fantazie některých lidí nezná mezí, a to i pokud jde o bydlení. Jedním ze zručných kutilů je i devětadvacetiletý Angličan Angelo Mastropietro. Život mu připravil velkou zkoušku v podobě nevyléčitelné nemoci. Když mladíkovi lékaři diagnostikovali roztroušenou sklerózu, rozhodl se pro radikální změnu svého životního stylu.

V okrese Wyre Forest si vyhlédl starou jeskyni, kterou nakonec zakoupil za 62 000 liber. Nehostinné místo v následujících letech přetvořil k obrazu svému a nyní je z něj plnohodnotné bydlení. Pojďte zavítat k Angelovi na návštěvu.

Jedinečný jeskynní prostor

Jeskyně, kterou Angelo zakoupil je stará více jak 700 let. Než se do ní muž nastěhoval, nebyla používaná několik desítek let. Než dostal mladí stavební povolení, uběhly celé dva roky. Pak se pustil do práce.

Je v podstatě jediným člověkem, kterému se v Anglii podobná přestavba podařila dotáhnout do konce. Přípravné práce mu zabraly zhruba osm měsíců. Většinu činností zvládl Angelo úplně sám. Vynosit z vnitřního prostoru musel až 70 tun kamenného šrotu. Ten však nezlikvidoval. Použil jej k výstavbě vzhledné terasy u jeskynního obydlí.

Během dalšího roku a půl se mladíkovi podařilo v jeskyni vystavit obyvatelný prostor se čtyřmi ložnicemi. Do vnitřního prostoru přivedl i elektřinu a vodu z vlastnoručně vytvořené studny. Jeskyně se tak stala plnohodnotným bydlením.

Život mezi přírodními materiály

Vnitřní prostor si muž velmi moderně vyzdobil a zachoval přírodní ráz obydlí. Používal pouze dřevěné materiály a kameny. Na sociálních sítích dokonce sdílel video, které dokumentuje překrásnou fontánu, obloženou hladkými hnědými kameny.

Angelo si splnil sen a ve svém novém přírodním bydlení je šťastný. Chtěl by svou přestavbou poukázat i na to, že život v jeskyni nemusí vždy znamenat absolutní chudobu. I z mála se dá vytvořit krásný prostor. Stačí mít jen vůli, trpělivost a také trochu té fantazie.

Fotografie: Jon Dean

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]