Moderní architektura v podobě domu se střechou ve tvaru motýlích křídel

Můžeme říci, že architektura zaměřená na venkovské stavby se dnes ubírá dvěma do určité míry protikladnými, ale v některých směrech zároveň shodnými směry. Jedním z nich je rekonstrukce starých tradičních venkovských staveb a jejich přizpůsobení modernímu životnímu stylu. Druhý proud představuje stavbu nových obytných domů, které jsou moderní, ale zároveň svým stylem a tvarem zapadají do okolní přírody.

Navíc jsou tyto domy často i ekologicky velmi šetrné. Ukázkou tohoto druhého typu venkovské architektury je i nemovitost z našeho příspěvku.

Jedinečná střecha ve tvaru křídel motýla

Nemovitost, kterou vám dnes představíme, se nachází v Mexiku, ale některé její charakteristiky by docela jistě zapadly i do české krajiny. Jedná se o přízemní dům podlouhlého obdélníkového půdorysu, který se nachází na svahu. Velmi zajímavě je pojata jeho střecha, která má tvar motýlích křídel a tím činí dům z architektonického hlediska velmi zajímavý jak zvenku, tak zevnitř, neboť jeho vnitřní prostor originálně ozvláštňuje.

Pokud jde o materiály, je dům kombinací betonu, dřeva, oceli a skla. Jeho celkový design působí velmi jednoduše a elegantně, ale zároveň útulně a originálně.

Na boční straně domu, která směřuje do údolí, se nacházejí velká prosklená okna, která prostoru zajišťují nejen dostatek přirozeného světla, ale také krásné výhledy do okolní krajiny.

Zajímavým architektonickým řešením jsou také zastřešené venkovní terasy s posezením v přední a zadní části domu. Na jednu terasu je možné vyjít přímo z obývacího pokoje, na druhou terasu poté z ložnice. Obě dvě terasy jsou obložené příjemným medově hnědým dřevem.

Designově řešené interiéry

Interiéry domu jsou zařízeny v minimalistickém stylu s dotekem venkova, který je reprezentován především použitím dřeva a kamene jako hlavních designových prvků. V interiéru se nachází obrovský společný prostor, který plní zároveň funkci kuchyně, jídelny a obývacího pokoje.

Velmi nevšední je strop, který se vzhledem k tvaru motýlích křídel postupně snižuje a je obložený kamennými cihlami, do kterých jsou zapuštěna bodová světla. Tento velký prostor zabírá jednu polovinu domu, v druhé polovině se poté nacházejí tři ložnice, každá s vlastní koupelnou.

Fotografie: Marcos García

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]