Domácí tablety do myčky za pár korun předčí ty kupované z obchodu. Vyrobit je zvládne opravdu každý

Fotografie: Depositphotos

Nákup předražených přípravků je pro mnohé jednodušší, avšak můžete si takové přípravky vyrobit i doma. Postačí vám k tomu pouze pár ingrediencí.

Výroba vlastních domácích prostředků je mnohem výhodnější, než si je všechny kupovat v obchodě. Nejenže ušetříte nemalé finance, ale také ušetříte své tělo zbytečné chemie a toxických látek. Není od věci znát například způsob, jak si vyrobit vlastní tablety do myčky. Výhodou této znalosti je fakt, že budete vědět, jaké složení tableta má, a můžete ovlivnit i vůni vyrobených tablet.

Potřebné ingredience a postup výroby

Výroba ekologických tablet do myčky není nijak složitá a některé potřebné věci najdete i ve své domácnosti. Pokud ne, není problém si je sehnat. K výrobě budete potřebovat 125 g jedlé sody, 63 g epsomské soli, 1 šálek krystalické sody, 80 až 120 ml citronové šťávy a 8 kapek levandulového esenciálního oleje. Většinu produktů lze zakoupit například v drogeriích nebo ve velkoobchodech. V případě, že se vám tyto tablety do myčky ukážou jako účinné, doporučuje se zakoupit výše uvedených ingrediencí více.

Začněte tím, že do misky nasypete uvedené množství jedlé sody, epsomské soli, levandulový esenciální olej a krystalickou sodu. Vše dobře a důkladně promíchejte. Když je směs vlhká, ale ještě nenamočená, přidejte do směsi citronovou šťávu. Vše znovu promíchejte a připravte si formičku na led. Směs poté začněte vkládat do formičky a po úplném naplnění poklepáním na formičku vše srovnejte. Nechte alespoň 3 nebo 4 hodiny zaschnout. Poté už jen vložte tablety do vzduchotěsné nádoby.

Výhody a nevýhody tablet

Tablety nebo kapsle mají samozřejmě své světlé i stinné stránky, avšak málokdo si jich všimne nebo se nad nimi pozastaví. Výhodou tablet je například jejich dávkování. Díky tabletám nebo kapslím se nemůže stát, že dáte mnohem větší dávku, než jakou byste měli, a chráníte tak sami sebe před zbytečným plýtváním a také výrazně šetříte přírodu. Jsou rovněž lépe uskladnitelné a nezabírají tolik místa.

Fotografie: Pixabay

Mají však i své nevýhody. Mezi ně se řadí právě cena. Ačkoliv brání zbytečnému plýtvání, zaplatíte za ně výrazně vyšší cenu než za produkty ve formě prášku nebo gelu. Ale cena se v tomto případě dá ovlivnit, pokud jste šetřiví a budete tablety dávkovat tak, aby vám vydržely co možná nejdéle. S tím se ale pojí další problém – tabletu musíte využít celou i v případě, že chcete umýt například jen polovinu nádobí.

Zdroj: Homecleaningfamily