Domácímu pracímu prášku se nic nevyrovná. Zbaví vás všech nečistot a navíc je levný

Fotografie: Depositphotos

Může se stát, že prací prášek dojde v opravdu nevhodnou dobu, a vy potřebujete zrovna vyprat prádlo. Existuje však jednoduché řešení, jak si prací prášek vyrobit doma.

Prací prášek je produkt, bez kterého nelze oblečení správně a důkladně vyčistit od špíny a nečistot. Bohužel, někdy složení nabízených pracích prostředků zanechá mnoho škodlivých součástí, a naše pokožka tím trpí. Pokud máte problém s alergiemi, záněty nebo prostě hledáte něco ekologického, vyplatí se sáhnout po domácím pracím prášku. Jeho výroba je jednoduchá a ingredience stojí pár korun. Nejen, že tak ušetříte nemalou částku peněz, ale také napomůžete životnímu prostředí.

Proč zrovna domácí prací prášek?

Složky pracího prášku mohou být někdy zklamáním. Nejen, že jsou někdy vyráběny z ropy, ale jejich obsah může mít dopad i na lidské zdraví. Jejich nadbytek časem může způsobit nejen alergickou reakci, ale i zánět, který může pořádně zkomplikovat život. Ve skutečnosti si ale během pár okamžiků můžete připravit domácí prací prášek, který bude mít jedinečné vlastnosti. Nejen že časem zapomenete na alergie, ale také přispějete ke zlepšení životního prostředí a napravíte domácí rozpočet.

Příprava domácího pracího prášku není nikterak složitá, a k jeho výrobě budete potřebovat pouze jen 3 nebo 4 přísady. První přísadou jsou mýdlové vločky, které seženete v jakékoliv možné drogerii nebo obchodě. Poté byste si měli připravit účinné a praktické pomocníky v domácnosti, kterými jsou jedlá soda a kyselina citronová. Poslední, ale volitelnou ingrediencí, je výběr vůně.

Ingredience a výroba pracího prášku

Jak již bylo zmíněno výše, k výrobě jsou tedy potřeba především 3 důležité ingredience. Mýdlové vločky jsou základem pro každý prací prášek, avšak stačí nastrouhat i obyčejné mýdlo. Jedlá soda pomůže při odstraňování usazenin, které ulpívají na vláknech látek, a kyselina citronová také účinně odstraňuje skvrny a špínu, ale má také bělící účinky. A pokud máte možnost nebo chcete, pro lepší vůni můžete přidat pár kapek esenciálního oleje. Ten má sice vonné účinky, ale také má schopnost zahubit veškeré bakterie, které se v na oblečení nahromadí.

Fotografie: Pixabay

A jak tyto ingredience použít, aby vznikl prací prášek? Vezměte balíček mýdlových vloček nebo nastrouhané mýdlo, a smíchejte jej s balíčkem jedlé sody nebo kyseliny citronové. Přidejte pár kapek esenciálního oleje dle vašeho výběru, a směs promíchejte. Prášek poté uchovávejte ve vzduchotěsné nádobě, a dávkujte stejně jako běžný prací prášek. Výsledkem budete ohromeni.

Zdroj: Porady Interia

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]