Domek ukazuje, že i na 22 metrech čtverečních lze plnohodnotně bydlet

Kolik metrů by měl mát váš dům, abyste mohli pohodlně žít a bydlet? Je pravdou, že v posledních letech se se stoupající cenou bytů stále snižuje podlahová výměra a lidé se ve svých nárocích na prostor chtě nechtě musí uskromnit. Není výjimkou, že i početnější rodiny žijí v bytech o dvou pokojích – a nějak to zvládají.

Často ale nejde tolik o samotnou výměru jako spíš o využití prostoru. Řada bytů je totiž navržena tak nešťastně, že ani solidní prostor nelze dobře využít, a i tak se tam cítíte jako sardinky. To ale v žádné případě není případ následujícího domku – zkuste se na něj podívat a odhadnout, kolik má metrů. Už máte tip? Prozradíme vám, že je to pouhých 22 metrů čtverečních!

Na malém prostoru velký komfort

Byli jste se svým tipem blízko? Na první pohled se vůbec nezdá, že by tento domek byl tak malý, ale je to skutečně tak. Budete nicméně velmi překvapeni, kolik se do něj vejde a jak pohodlně se na takto malém prostoru dá žít. Tento netradiční domek vyrostl na okraji Stockholmu a je důkazem, že i s málo místem se dá hodně udělat, pokud tedy víte jak na to.

Bydlení vašich snů

Vchodovými dveřmi vstupujete rovnou do kuchyňského a jídelního prostoru, přesto však máte u dveří dostatečný úložný prostor na vaše svršky a místnost působí opticky rozdělená na několik sekcí.

Kuchyňská linka je skutečně velkorysá, najdete tam vše, co byste mohli potřebovat. Pokoji vévodí jídelní stůl, u kterého se pohodlně najíte i se svými přáteli. Naproti dveřím je pak francouzské okno, které vede na malou terasu.

Dovoluje dovnitř vstoupit velkému množství světla, což zajišťuje, že celý pokoj působí prostorně a příjemně vzdušně. Tento dojem posiluje i bílá barva kuchyňské linky a střídmé dekorace.

Napravo od okna poté najdeme obývací část s pohovkou. Nahoru vede strmý žebřík přímo do ložní části, kde se pohodlně vyspí dva lidé. Poslední částí je vybavená koupelna, kde byl dostatek prostoru i pro pračku. Milovníci vany se sice budou muset spokojit jen se sprchovým koutem, ale co byste od domku na 22 metrech očekávali? I toto je více než dost a věříme, že i vám by se zde dobře žilo.

Fotografie: Hemnet

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]