Dům z padesátých let minulého století se dočkal rekonstrukce, která ho změnila k nepoznání

Mít velký dům je snem mnoha lidí. Tento ho dokázal splnit. Přitom se nejedná o novostavbu, ale o nemovitost z roku 1957. Ta však prošla poměrně náročnou a rozsáhlou rekonstrukcí, která ho změnila k nepoznání. Najednou je z něho moderní bydlení, které může současným majitelům každý závidět.

Krásná lokalita i velký prostor

Tento velký dům byl zajímavou nemovitostí už v roce 1957, kdy byl na tomto místě postaven. Jak pro svou prostornost, tak i pro téměř hektarový pozemek, nebo pro nádhernou lokalitu s dokonalým výhledem. I proto už v době 1957, kdy zde vznikla první nemovitost, to bylo prestižní místo k životu. A kde se nachází? V Portlandu ve Spojených státech amerických.

Rekonstrukce vyžadovala přístavek

Původní dům úplně plně nevyhovoval tomu, co mělo vzniknout nyní. Tedy moderní velký dům. A tak bylo třeba vyřešit několik dalších věcí. A to zvětšit stávající nemovitost. Došlo k tomu, že se postavil zajímavý přístavek, který výrazně zvětšil půdorys nemovitosti, a tak přidal další pokoje. K původní trojici vznikly další 2 místnosti, které navíc byly rozděleny tak, že zde může žít i několik lidí zcela nezávisle v soukromí, ale zároveň se mohou setkávat v centrální části.

Vnitřní i venkovní část

Díky dostatečně prostornému pozemku může tento velký dům nabídnout i mnoho prostoru mimo interiér. Díky tomu se dá celý prostor efektivně rozdělit na dvě klíčové části, a to tu vnitřní a dále tu venkovní. Zatímco vnitřek je koncipován hlavně prakticky, venku je možné především relaxovat a užívat si nádherného počasí na zajímavém místě.

Stylově a moderně zařízeno

Architekti ze studia Schouten Architects se také rozhodli spíše pro modernější řešení, a to ať už se jedné o exteriéry, tak i o interiéry. Zde nechybí hlavně různé kombinace barev, moderních prvků, ale i různorodých materiálů. Kdo znal původní nemovitost z roku 1957, ten by to tu stoprocentně nepoznal.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]