Zrekonstruoval starou zanedbanou ložnici na pokoj snů. Takový výsledek jeho partnerka nečekala. Vše bez úvěru a za minimální náklady

Fotografie: Depositphotos

Když se jedná o ložnici, všichni dbají na co největší pohodlí. Tento pár si ale výborně poradil s malým prostorem a vytvořil si krásnou, útulnou a pohodlnou ložnici.

Krok za krokem se všichni snažíme, aby byl náš domov příjemnější a pohodlnější. A co se týče ložnice, tam se meze zkrátka nekladou. Snažíme se o co největší komfort, protože to je místnost, kde trávíme většinu času, a je opravdu důležité, abychom se tam cítili pohodlně. Je to pro nás takový kousek soukromí, kam se rádi „zavrtáme“, když se necítíme nejlépe. Postel je proto o to důležitější, a tak je třeba si ji zařídit přesně podle představ.

Jak vybrat ideální postel

Návrh ložnice není snadný úkol. Tento pokoj je prostorem, kde trávíme třetinu svého života. Ložnice slouží k relaxaci, odpočinku a načerpání sil do dalšího dne. Hlavním prvkem, bez něhož nemůže ložnice existovat, je samozřejmě postel. Klasické dřevěné postele jsou již léta nejoblíbenějším modelem, který najdeme v mnoha domácnostech. Tato postel se obvykle skládá z více základních prvků, což usnadňuje výběr a montáž. Ke klasické posteli se většinou volí noční stolky stejné barvy.

Dalším typem jsou čalouněné postele. Vybírat můžete z různých modelů podhlavníků a mnoho verzí je vybaveno i praktickým úložným prostorem na lůžkoviny. Při zařizování ložnice s čalouněnou postelí můžete zvolit noční stolky a doplňky, které ladí se stylem celého interiéru. Koneckonců, tyto postele se objevují v ložnicích v minimalistickém, tradičním, a dokonce i loftovém stylu. Dále existují kovové postele, jež se těší neutuchající oblibě v ložnicích. Můžete vybrat mezi bílým a klasickým černým kovovým rámem, který pak sladíte se zbytkem interiéru.

Správná postel je základem pohodlí

Pokud je pro vás postel na prvním místě, bude se vám líbit video níže. Tito dva mladí lidé se rozhodli udělat nábytek do ložnice opravdu jedinečný a praktický. Poté, co si připravili několik náčrtů, se muž postaral o realizaci – a ani jeho partnerka nevěřila svým očím. Muž natočil pracovní postup na video a sdílel ho na sociální síti. Netřeba dodávat, že tento vizuální materiál se během několika minut stal internetovou senzací.

Protože chtěli využít co nejvíce přirozeného světla, navrhli mladí lidé prostor pro postel a ležení pod oknem. Nejde však o obyčejnou, tradiční postel, ale o její modernější a praktičtější verzi. Zatímco nejpohodlnější matrace a lůžkoviny zaujaly své místo na povrchu, pod nimi se nachází velký úložný prostor, dokonale maskovaný. Na podlahu byl položen měkký koberec a nakonec zde našly své místo i drobné doplňky a menší dekorace.

Zdroj: Buzzlog

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]