Mladý pár si pořídil vysněný domek. Vše levně a bez hypotéky. Při pohledu dovnitř se tají dech

Fotografie: Depositphotos

Postavit si v dnešní době dům může být dost finančně náročné. Nicméně tento pár si s tím poradil a postavil si překrásný domeček – a za málo peněz.

Spousta lidí raději splácí bankovní úvěr po mnoho let, jen aby si mohli postavit větší a působivější dům. Často musí být minimálně o jeden pokoj větší než ten sousedův, protože chtějí být „lepší“ a vypadat bohatší. Ačkoliv jednodušší by bylo, kdyby se raději brala v úvahu praktičnost domu. Někteří ovšem zase mají raději útulné a menší domky. Je to praktičtější hlavně kvůli úklidu a údržbě – a také rozhodně kvůli financím.

Malý, ale praktický domek

Většina rodin, které vlastní velký dům za obrovské peníze, sotva využívá jeho tři čtvrtiny. Takové bydlení je zbytečně velké, špatně udržovatelné, a navíc dost drahé. Místo nevyužívaných místností domu by se dalo ušetřit dost peněz na mnohem lepší věci. Navrhněte si proto dům podle svých potřeb a postavte si ho jen tak velký, abyste ho dokázali udržet v pořádku a zároveň to finančně „utáhli“.

Ve videu níže se můžete podívat, jak si mladý pár Jakob a Ana postavil roztomilý multifunkční domeček, který je navíc i pojízdný. Je to ideální řešení, pokud jste například cestovatelé. Zvenku sice nevypadá nijak velký a prostorný, ale když vejdete dovnitř, můžete vidět, kolik místa se v malém bytě díky jejich důmyslnosti našlo a jak dobře si to uvnitř uspořádali.

Praktičnost v malém prostoru je důležitá

V jejich maličkém a útulném obývacím pokoji, jenž je zároveň i kuchyní, najdete například rozkládací stolek, který lze rozložit až pro šest osob. Dům je dlouhý 7 metrů, má dva vchody, perfektně vybavenou kuchyň a obývací pokoj a příjemnou ložnici v podkroví. Pod postelí mají majitelé velké úložné prostory a většina nábytku je uzpůsobena tak, aby se sem vešly i další potřebné věci.

Jediné, co jim v domečku chybí, je koupelna. Dohodli se totiž, že koupelnu vynechají, aby v domečku bylo více prostoru, nicméně je to jedna z věcí, kterou musí ještě vyřešit. Díky obrovským oknům je dům velmi světlý, prosvícený denním světlem, a působí tak ještě prostorněji. Zároveň mají i božský výhled, kamkoliv s domečkem na kolech dorazí.

Zdroj: Tinyhousetown

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]