Efektivně luxovat nemusí umět jen pokojská, ale každý kdo používá vysavač

Je pro vás luxování noční můrou? Až se seznámíte s těmito triky, možná ho budete mít radši. Podívejte se, co vše můžete zkusit. Tím samozřejmě nechceme říci, že si vysávání musíte nutně zamilovat, ale určitě je třeba dodat to, že vám půjde lépe od ruky, nebo že budete vysavač používat i jinak než klasicky. Tím můžete výrazně zefektivnit váš úklid.

Stopy po nábytku

Jistě to znáte. Posunete nábytek a už nikdy ho nedáte na to správné místo. A potom na koberci zůstane otlačená stopa. Co dělat, pokud chcete být důkladní a vysávat i pod nábytkem? Zkuste jednoduchý trik s ledem. Vezměte kostku a otřete jí otlačené místo. Potom zapněte vysavač a několikrát ho přejeďte. Stopy po nábytku budou pryč.

Špinavá pračka

Máte špinavý buben pračky a chcete ji jednoduše vyčistit, a tak mít i jistotu toho, že z ní budete vytahovat čisté oblečení? Zapomeňte na běžné přípravky a použijte vysavač. Na hubici stačí nasadit koncovku se štětinami, vysavač zapnout a takto jednoduše vyčistíte buben pračky. Na suchu, s jistotou toho, že nečistoty neskončí v jejích útrobách, ale v nádobě vysavače.

Zápach v bytě

Přijde vám, že váš byt nevoní tak, jak byste si představovali? I toto je problém, který má celkem jednoduché řešení. Jak na něj? Pomůže vám luxování. Kupte si jakýkoliv éterický olej, jehož vůně vám bude příjemná. Následný postup už je jednoduchý. Nakapejte ho na jeden z filtrů vysavače, přes které se vrací vzduch do místnosti. Váš interiér bude dokonale uklizen a také bude dokonale vonět.

Ztracené předměty

Ztratily se vám drobné předměty? Třeba náušnice, korálky, nebo jiné šperky? Jestliže je nemůžete najít klasicky, pomůže vám luxování. Abychom byli konkrétní, je třeba vysavač nejprve upravit. Na jeho hadici navlékněte pevnou síťku, nebo pevnou prodyšnou textilii. Snižte výkon a začněte vysávat. Ztracená věc se dříve nebo později jistě najde.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]