Vzala do ruky vidličku a stužku. Během několika vteřin vykouzlila mašli na dárek, která vypadá jako od profesionála

Fotografie: BydlímeÚtulně

Když je nějaký významný den nebo svátek, spousta lidí řeší výzdobu domu. Jenže kupovat ozdoby leckdy vyjde na spoustu peněz. Vyzkoušejte si proto tuto skvělou dekoraci vyrobit sami.

Pomalu se nám blíží vánoční svátky, krásná vánoční atmosféra už skoro klepe na dveře. V tomto období je vždy třeba zabalit spoustu dárků pro naši rodinu a přátele. Pokud to nestihneme, máme tendenci házet dárky na poslední chvíli do jednoduchého sáčku s vánočními motivy. Práci s balením dárků si však můžete usnadnit, a navíc k nim můžete udělat i jednoduchou, ale stylovou mašličku. Dárek tak bude vypadat pěkně, a potěšíte tím své blízké.

Jak balit dárky

S balením je jedna věc skutečný problém. Měkké věci. Mají tvar, který nedrží celou dobu na svém místě, špatně se balí, zvláště pokud jde o kraftový papír, jenž se při balení vždy zmačká. Způsob, jak takové věci zabalit, je jednodušší, než si myslíteSvetr, novou košili, šálu a další neforemné dárky lze snadno uložit do obyčejných krabicTy dají tvar balíčku a pak už bude snadné zabalit je do dárkového papíru.

Ještě jednodušší způsob, jak zabalit velký nebo nepravidelný dárek, je použít celofán. Ustřihnout správný kousek podle velikosti dárku je snadné a pokud ho ozdobíte stuhou nebo hladkým hedvábným papírem, úspěch je zaručen. Při balení stačí pamatovat na všechny čtyři rohy celofánu, které se spojí a přetáhnou přes vršek. Poté vyrovnáte nerovnosti a dovnitř vložíte přečnívající kousky obalu a horní část převážete barevnou stuhou.

Jednoduchá výroba mašličky

Dokonalým obalovým materiálem může být i obyčejný přírodní papír. Zabalte do něj dárky a pak krabičky ozdobte malými barevnými mašlemi. Ve videu níže můžete vidět, jak vyrobit takovou roztomilou a efektní barevnou mašli během několika sekund. Dobré na tom je, že na výrobu mašle můžete použít stuhu jakéhokoli materiálu a barvy. Pokud chcete velmi malou mašli, použijte menší vidličku.

Jestliže potřebujete mašli větší, vidlička na maso bude perfektním nástrojem pro tento účel. Naviňte mašli na vidličku a zavažte ji, jak je znázorněno na videu. Celý proces trvá opravdu jen pár sekund. Drobné mašličky pak můžete použít nejen na ozdobu dárků, ale můžete je připnout i na barevné letní šaty nebo třeba na čepice.

Zdroj: Newsner