Ekologické vytápění vhodné pro alergiky? Zvažte podlahové!

Chlad nejintenzívněji vnímáme od nohou. A stejně tak i pocit tepla. I toho podlahové vytápění chytře využívá. Jeho předností však najdeme mnohem víc.

Elektrické podlahové vytápění si za dobu své existence na trhu našlo spoustu příznivců. Ti si oblíbili především rovnoměrné zahřívání jednotlivých místností. Zkrátka nečekejte jen příjemně vyhřátou podlahu. Ta totiž dokáže ohřát i stěny a vzduch v místnosti. Například podlahové vytápění Raychem, které najdete v nabídce společnosti Štorc TZB, s.r.o. vytopí celý dům. Nezávisle na typu podlahové krytiny, kterou může být vinyl, laminát, dřevo i dlažba.

Princip fungování

Elektrické podlahové vytápění funguje na principu sálavého vytápění. Šedesát procent energie se do místností uvolňuje sáláním, zbytek prouděním. Tato kombinace rovnoměrně zahřívá všechny místnosti v domě. Elektronický termostat navíc umožňuje individuální nastavení teploty v jednotlivých místnostech v konkrétní době. Topit tak můžete jen tam, kde a kdy uznáte za vhodné.

S podlahovým vytápěním ušetříte

Další výhodou podlahového vytápění je jeho ekologičnost. Díky nulovým emisím uvolňovaným do ovzduší s ním máte nárok na sníženou sazbu od dodavatele energií. Za elektřinu zkrátka zaplatíte mnohem méně.

Intenzívnější vnímání tepla

K úsporám však vede i naše subjektivní vnímání tepla. Zřejmě jste si všimli, že teplo od chodidel vnímáte intenzívněji. I přesto, že teplota podlahy bude nižší než například teplota vzduchu u radiátoru, subjektivně budete pocit tepla vnímat stejně.

Topení pro alergiky

Od podlahového vytápění také nečekejte žádný rozvířený prach. Z tohoto důvodu lze tento čistý topný systém doporučit i rodinám s alergiky a astmatiky.

Jaký zvolit systém?

Samotný topný systém může být buď teplovodní, nebo elektrický. Zatímco z teplovodního systému je hlavním zdrojem tepla trubice s protékající teplou vodou, elektrický topný systém funguje na principu nášlapných ploch ve formě topných kabelů či rohoží. Volbu konkrétního systému je vhodné konzultovat s odborníkem.