Nepotřebná přepravka posloužila jako základ pro výrobu dekorace na zahradu

Patříte mezi nadšené domácí kutily, nebo jste v této věci naprostými amatéry? A máte doma staré přepravky? Pro obě skupiny máme dobrou zprávu. Připravili jsme pro vás jednoduchý návod, jak si za svépomocí vyrobit stylovou dekoraci pro dům i zahradu.

Vyrobte si doma tuto originální fontánu

Máte rádi fontány? My také. A proto jsme se rozhodli, že si zkusíme vyrobit svoji vlastní. V hobby marketech je fontán spousta, ale nepřipadají vám už trochu ohrané? Proč si něco nevyrobit sami doma. Jde o zábavnou aktivitu, kterou zvládnete během chvilky. Připravte si

  • plastovou přepravku, svorku, plastovou trubici, jemné pletivo
  • kompresor, písek, cement
  • akrylovou barvu, nářadí

Nejprve si připravte základ fontány. Na to budete potřebovat velkou přepravku a plastové nebo kovové pletivo. Přepravka funguje jako tělo, pletivo vytvaruje dekorativní prvky. Pletivo poté přiděláte drátem. Fontána může vypadat jakkoliv, my si vybrali barel na kameni s dvěma květináči.

Po základech přijde ta pravá zábava

Mezi základy dekorací prostrčte trubici, kterou později poteče voda. Přebytečné centimetry trubice odstřihněte a zajistěte lepící páskou a plastem, aby se do ní později nedostal cement. Připravte si směs – jeden díl cementu na dva díly písku. Základy pokryjte směsí a nechte schnout celý den.

Den poté lehce navlhčete vyschlý povrch vodou a přikryjte ji další vrstvou cementu. Nechte schnout dvě hodiny. Poté začněte s dekorováním a vytvářením prvků. Spodek fontány může imitovat zdivo, druhá polovina dřevo.

Finální úpravy jsou jednoduché. Košťátkem či štětcem musíte očistit fontánu od cementového prachu a trochu vyhladit povrch. Teď jste připraveni na malování.

Jako první vrstvu akrylové barvy jsme zvolili hnědou. Po zaschnutí pokračujte se světlejší barvou. Můžete ji nanášet za pomocí houby. Jako poslední se nanáší bílá. Nechte zaschnout. Nyní zapněte kompresor, nalejte vodu a zasaďte květiny. A je to.

Fotografie: DIY zahrada a výzdoba Youtube screen

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]