Elegantní kamenný dům skvěle kombinuje atmosféru venkova a moderního bydlení

Na kanadském předměstí s krásným názvem Vaudreuil-Dorion se nachází stylový dům, za kterým se musíte speciálně vydat. Abyste k němu došli, musíte se pustit po malé stezce, která protíná pozemek osídlený velkými, vzrostlými stromy. Když ale půjdete dost dlouho, objeví se před vámi majestátní rezidence s přírodní kamennou fasádou a klasickými kamennými schody. Na první pohled můžete mít pocit, že se jedná o velice starý dům, ale opak je pravdou. Postaven byl až v roce 2003.

Okouzlující interiér

Nádherný a malebný není jen exteriér, ale také interiér. Jen při vstupu do haly si v první řadě všimnete vysokých stropů a království ze dřeva. Majitelé si nechali hodně záležet na tom, aby se dům se vším všudy dokonale hodil do místního prostředí. Proto je zvenku i uvnitř doplněn přírodními materiály, jako je kámen a dřevo. A není se čemu divit, protože je to úchvatné! Co všechno v domě najdete?

  • Z haly jdete rovnou do prostorné místnosti, přičemž na jedné straně je obývák s kamenným krbem na dřevo a na straně druhé se nachází jídelna.

  • Z jídelny s břidlicovou podlahou plynule přejdete do poměrně prostorné kuchyně, která je laděna do tmavých tónů dřeva a doplněna tradičními bílými spotřebiči.

  • Rezidence má celkem tři koupelny a tři ložnice.

  • Suterén je zdoben broušeným kamenem a dřevěnými lamelami na stropě. Místo je přitom ideální jako herna, knihovna, pracovna apod. Prostor je doplněn i příjemným barem.

Mezigenerační obydlí

S chytrým rozložením i množstvím místností se může jednat o praktický mezigenerační dům, protože jedna z koupelen je v přízemí, dvě ložnice a jedna koupelna v prvním patře a poslední ložnice s koupelnou v suterénu. Jednotliví členové domácnosti se tak nemusíte nijak zvlášť rušit a mohou se sejít pouze u příjemného rozhovoru v kuchyni nebo obývacím pokoji (případně v herně).

Podobné mezigenerační domy najdete v hojném množství i v Čechách a mnoho rodin s tímto předpokladem domy i staví. V Americe a Kanadě jde o běžný trend, protože se předpokládá, že rodiče s potomky budou žít po dlouhou dobu pohromadě. Samozřejmě to není pro každého, ale pro některé rodiny je to rozhodně skvělý způsob, jak ušetřit za bydlení a přitom být spolu.

Okolí je vhodné pro rodinu i přátele

Jen pár kroků od samotné rezidence se nachází prostorná garáž, do které se vejde hned několik automobilů. A využít ji lze také jako praktickou dílnu. Nádvoří je krásně upravené a domácí i návštěvníky jistě potěší podzemní, vyhřívaný bazén. Velkou výhodou je také fakt, že rodina i jejich přátelé mají naprosté soukromí, což mnoha z nás chybí.

Rezidence se nachází na 7,8 akrech pozemku, který tvoří částečně zalesněná půda. To znamená, že můžete klidně běhat po lesích kolem domu nazí a nikdo vás neuvidí. Široko daleko totiž nejsou žádní sousedi, protože máte veškerý prostor jen a pouze pro sebe. To je luxus, který by si jistě přálo hodně lidí.

Fotografie: Normand Roy