Dům z devatenáctého století okouzlí svým interiérem a úžasným výhledem

Říkáte si, že byste rádi bydleli na klidném místě obklopeném přírodou? Pak se pravděpodobně zamilujete do tohoto překrásného domku z roku 1812 u řeky svatého Vavřince v Saint-Irénée v Charlevoix a s dokonalým výhledem. Jeho obyvatelům poskytuje naprostý luxus. Pojďte s námi na jeho prohlídku.

 

Starožitné prvky

Dům si i dnes zachovává z části historický styl. Pokud je vám takto zařízený interiér blízký, uvidíte, že se vám bude líbit. I přes rekonstrukci se majitelé rozhodli použít starožitný nábytek i některé prvky.

Prohlídku domu začneme v kuchyni a jídelně. Kuchyň je útulná zejména díky žlutému dřevěnému obložení na stěnách. Skříňky jsou světlé a nechybí ani všechny potřebné spotřebiče.

Žluté obložení ostatně najdeme i v jídelně, které dominuje velký dřevěný stůl s židlemi. Dalším výrazným prvkem jsou ale historická kamna a starožitná komoda.

Jedinečný výhled z obývacího pokoje

Nyní pokračujeme do obývacího pokoje. Ten je zařízený ve velmi elegantním stylu a jeho předností je panoramatický výhled na zmíněnou řeku. Takový výhled by vás jistě zaujal více než televize, která samozřejmě v obývacím pokoji nechybí.

Z této místnosti, můžete pohodlně pokračovat ven na terasu s posezením nebo na prostornou zahradu.

Dále je v domě k dispozici neuvěřitelných šest ložnic. Každá je zařízená v trošku jiném stylu a je jinak veliká. Všechny jsou ale útulné a nabízí maximální pohodlí. Pojí je jejich venkovský styl a využití dřeva k obložení.

Překrásné okolí domu

Hlavní předností domu je jeho unikátní poloha. Je obklopen zelení, k dispozici má prostornou zahradu plnou keřů a stromů a nachází se hned u řeky. Díky tomu je pobyt u domu naprostou oázou klidu. Čas venku můžete trávit na zahradě nebo na terase, která nabízí ten nejlepší výhled. Je zastřešena, a tak posezení chrání před deštěm i sluníčkem.

K řece se navíc dostanete pár kroky po dřevěných schůdkách přímo ze zahrady. Po těch sestoupíte k samotnému okraji řeky na malou pláž. Podél řeky tak můžete vyrazit na příjemnou procházku při které si budete vychutnávat klidnou atmosféru a zvuk šumící řeky.

Tak co na dům říkáte? Pravděpodobně každý si tady dovede strávit přinejmenším jeden víkend. I přes venkovský a starožitný ráz interiéru nabízí dům vše potřebné a jeho největší předností je jeho okolí.

Fotografie: Isabelle Charpentie

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]