Naše babičky byly obvykle vynikající kuchařky. Když nevařily klasická jídla, něco pekly. A kde je pečivo, tam je zákonitě cukr. Trochu ho pak vždycky dávaly i do lednice.
Stačil talířek s několika hrstmi, který byl čas od času vyměněný za čerstvý. Nejde však o nějakou planou pověru, cukr v lednici má hned několik zcela praktických důvodů. V každé kuchyni se musí dříve nebo později provést generální úklid. Znamená to čištění nejenom všech pracovních ploch, ale i veškerého kuchyňského náčiní. Pak obvykle následuje mikrovlnka, trouba, rychlovarná konvice a nevyhnutelně i lednička.
Dva problémy v lednici
V té se obvykle musíte vypořádat nejen se skvrnami. Metlou mnoha hospodyněk je totiž neodbytný zápach, který se v ledničce vyskytuje. Někdo se s ním potýká dokonce celé roky, aniž by tušil nějaký způsob eliminace tohoto problému. Ani týdenní mytí nepomáhá. Naštěstí právě nejběžnější bílý cukr dokáže absorbovat veškeré nepříjemné pachy, které se v lednici mohou vyskytnout. Spolehlivě je udrží v sobě, pak ho stačí jen občas vyměnit.
Navíc k tomu není vůbec potřeba velké množství. Stačí dát hrst na malý talířek, který se vejde i do koutku ledničky. Jednou za týden vyměňte cukr za nový, budete mít vystaráno. Není to ovšem jediná funkce, kterou cukr v lednici zastane. Stejně otravná jako pach je i neustálá vlhkost. Všimněte si ovšem, že většinou právě vlhkost stojí za přítomností onoho zápachu. Příhodná hrstka bílého cukru vás tak zbaví hned dvou problémů najednou.
Varování před použitím
Pamatujte ovšem na to, že cukr neodstraňuje příčinu pachu a vlhkosti, pouze obojí absorbuje. Ať ho tedy dáte dovnitř jakékoli množství, už ho pak nekonzumujte. Stejně tak je to v zásadě jen odstranění následků problému, který tam někde je. Ač tedy jde o velmi levnou metodu, nejde o všelék na veškeré potíže, jež se mohou v lednici vyskytnout. Výrazné nebo trvající znečištění bude potřeba řešit nějakým jiným způsobem, ideálně pravidelně.
Zdroj: Vazhoznat