Jednoduché způsoby, jak odstranit nepříjemný zápach z domácnosti, prozradila profesionální uklízečka

Fotografie: Pixabay

Line se vaším domem nepříjemný zápach, kvůli kterému si už nechcete pozvat ani návštěvu? Pokud jste ještě stále neodhalili viníka nebo přemýšlíte, jak se nepříjemného aroma konečně zbavit, máme pro vás řešení. Podívejte se na několik snadných kroků, které vám pomohou s tím, aby vás dům nebo byt opět příjemně voněl.

Pravidelné větrání

Nejjednodušším a zároveň nejrychlejším způsobem, jak osvěžit vzduch v místnosti, je pravidelně jej větrat. V zimě se ho také nevzdávejte. Stačí okno na několik minut otevřít, abyste odstranili nepříjemný zápach. Větrejte vždy krátce a intenzivně, aby se nestačily ochladit zdi, ale vyměnil se vzduch.

Fotografie: Pixabay

Úklid

Domácí textilie, jako jsou koberce, závěsy, přehozy, koberce a ubrusy, okamžitě absorbují pachy. Proto by se měly často prát a měnit. Pokud váš prášek nefunguje tak, jak by měl, přidejte do pračky trochu octa, který má dezinfekční účinek. Pokud si do své oblíbeného aviváže přidáte několik kapek esenciálního oleje např. citrus nebo levanduli, nemusíte se obávat štiplavého zápachu látky.

Ruční praní koberců

Jak zacházet s koberci, které nelze prát v pračce? Stačí časté vysávání. Samozřejmě si můžete koupit speciální přípravky přímo na koberce nebo si připravit domácí přípravek na jejich čištění.

Smíchejte tři lžíce nastrouhaného mýdla a půl kilogramu mouky. Zakryjte směsí koberec, potřete ho kartáčem a nechejte působit půl hodiny. Po této době stačí koberec důkladně vysát. Tuto metodu lze použít také pro čalouněný nábytek.

Fotografie: Pixabay

Zbavte se zápachu v koupelně

Vlhkost v koupelně způsobuje často zatuchlé prostředí. Osvěžovače vzduchu přijdou na pomoc, ale mohou problém pouze zakrýt. Abychom se zbavili vlhkosti, vyplatí se koupelnu pravidelně větrat, např. po koupeli nechte dveře otevřené několik minut.

Musíte také prát koberečky a ručník, a to nejlépe při teplotě 60 stupňů. Nezapomeňte také pravidelně dezinfikovat toalety a ostatní příslušenství. Můžete sáhnout po domácích prostředcích, z nichž nejbezpečnější pro životní prostředí je lihovina nebo jablečný ocet. Pokud chromované nebo kovové části v koupelně ztratily lesk, vyčistěte je citronovou šťávou.

V kuchyni buďte pečliví

Pokud je v kuchyni ventilace narušená, vůně jídla se rychle rozšíří po celém bytě. Proto stojí za to použít některé chytré triky, které ji mohou zneškodnit. Při vaření zeleniny, jako je zelí, růžičková kapusta a květák, přidejte kůrku z celozrnného chleba.

Také výrazný zápach ryby nebude problém, pokud ji při smažení pokropíte pevnou porcí citronové šťávy.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]