Inspirace na Vánoce: Jaké vybrat vánoční osvětlení a které recepty na vánoční cukroví zkusit?

Donedávna jsme si sice užívali teploty blízké dvaceti stupňům, ale nyní už přichází opravdový podzim, který napovídá, že zima a Vánoce jsou za dveřmi. Proto byste se na ně měli začít pořádně připravovat. Jestli tedy zase nechcete šílet na poslední chvíli jako většina lidí.

Momentálně je vhodná doba na nákup dárků, vánočních dekorací i surovin na pečení. V obchodech totiž již mají slevy na tohle všechno. A po čem byste se měli poohlédnout?

Z dekorací nesmí chybět LED osvětlení

Dokážete si představit Vánoce bez svíček a všudypřítomných světýlek? My tedy rozhodně ne. A nemáme na mysli jen vánoční LED osvětlení stromečku. Světýlka a světelné řetězy se dávají všude, a to v interiéru i exteriéru. Nejlepším řešením je pořídit si klasický světelný řetěz, každý rok pro něj můžete vymyslet jiné využití. Dá se umístit na nábytek, omotat kolem garnýže nebo na nějakou větší květinu. Jen si dávejte pozor, že rozlišujeme světelné řetězy určené do interiéru a do exteriéru.

Dům si ozdobte i zvenku

Kdo bydlí v rodinném domě, ten by si 100% měl udělat čas i na nazdobení domu zvenku. Ozdobte strom, co vám roste na zahradě (klidně i listnáč), vezměte žebřík a nainstalujte světelné řetězy podél okapu. Velmi krásně vypadá například vánoční osvětlení rampouchy. Jestli vám nevadí nádech Ameriky, můžete si na zahradu postavit i soba. Záleží jen na vašem vkusu, ale určitě byste měli svítit.

A pokud žijete v bytě? Dejte si světelný řetěz na zábradlí balkonu.

Vyzkoušejte letos nové recepty na vánoční cukroví

Cukroví si jistě zaslouží trochu inovace. Určitě napečte nějaké klasické druhy, jako jsou perníčky, linecké či vanilkové rohlíčky podle toho, co má kdo ve vaší rodině rád. Nemáte ovšem chuť zkusit rovněž moderní cukroví 21. století? Raw kuličky z datlí, placičky z ovesných vloček či cukroví z kokosové mouky může být zajímavým oživením. Recepty na vánoční cukroví nové generace najdete všude možně na internetu.

Mimochodem, čím dříve začnete s chystáním, tím dříve si budete užívat krásnou pohodovou vánoční atmosféru.