Interiér karavanu zůstal více jak 60 let nedotčený, vypadá téměř jako nový

Šedesát let je dlouhá doba. Zvlášť když jde o přívěs. Pokud byste se šest dekád nestarali třeba o svou chatu, pravděpodobně by vám už dávno spadla na hlavu. Ve Spojených státech to před šedesáti lety také vypadalo jinak. Rozlehlá území byla prakticky neobývaná, hlavně na západním pobřeží. A když jste se jen trochu snažili, mohli jste prakticky zadarmo přijít ke spoustě půdy.

Když se myslí ve velkém

A tak se v poválečném období Američané naučili myslet ve velkém. Stavěli si velké rodinné domy na rozlehlých pozemcích a jezdili legendárními koráby silnic. Kdo na to měl, pořídil si také jachtu, nebo alespoň rybářský člun patřičné velikosti. A nedlouho po druhé světové válce, konkrétně v roce 1953, byl postaven také tento fantastický obytný přívěs, který se nedávno objevil na Facebooku. Byl na prodej, ale rychle našel kupce.

V perfektním stavu

Svému stáří navzdory je přívěs v naprosto perfektním stavu a dokládá, že v padesátých letech uměli Američané vzít za práci. Přívěs stačilo jen znovu natřít, jinak je prakticky vše původní. Ode dne, kdy sjel z tovární linky, se toho moc nezměnilo. Dokonce i záclony a závěsy vydržely a rozhodně byste nevěřili, že jim táhne na sedmdesát.

Pětihvězdičkový přívěs

Pravda, moderní karavany jsou vychytané do nejmenších detailů, jejich designeři se zaměřují na kombinaci funkčnosti, stylu a aerodynamických tvarů, které navozují dojem dynamiky a rychlosti. Tento přívěs je vizuálně někde jinde – dává vyniknout poctivé ruční práci, která je patrná na původním interiéru i spotřebičích, které kupodivu stále fungují. Přívěs je mimo jiné vybaven:

  • Plynovým sporákem s troubou na pečení
  • Klasickou americkou ledničkou
  • Kompletní koupelnou s toaletou a dokonce i vanou

Sběratelský kousek

Cena, za kterou byl přívěs nakonec prodán, nebyla zveřejněna, lze však očekávat, že dosáhla závratné výše. Nejen podle reakcí na Facebooku je totiž jasné, že se jedná o sběratelský kousek, jehož cena jen poroste. Ale protože se sběratelé rádi chlubí, možná na tohoto krasavce narazíte na nějaké přehlídce veteránů.

Fotografie: Vintage Camper Trailers

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]