Váš domov ožije pod taktovkou červené, která zvyšuje krevní tlak a probouzí chuť k jídlu

Máte dojem, že červená barva v interiéru zbytečně provokuje a není útulná? Jde pouze o úhel pohledu. Červená je naopak velmi přínosná, pokud ji použijete tak akorát a správně, domov ožije. Je jako koření. Použijete-li ho ve správném poměru, bude pokrm výtečný. Pokud se to s kořením přepískne, zkazí to chuťový zážitek.

Apropó, když už jsme u jídla, víte kolik restaurací je vymalováno červeně? To z toho důvodu, že červená podporuje chuť k jídlu a probouzí energii. Červená je ne nadarmo také barvou lásky a dalších aktivit. Jde o barvu životní síly (duševní i fyzické) a podněcuje proudění energie. Jestliže máte pocit, že je vaše bydlení tak trochu nudné, líné, bezbarvé, přidejte prvky červené.

Červená přinese energii

Odmlouvají vaše děti u jídla a nechtějí pořádně jíst? Trpíte nízkým tlakem? Cítíte se často vyšťaveně, mdle, unaveně? Pak zkuste v kuchyni, jídelně nebo obýváku vymalovat jednu stěnu černavou barvou. Patrně to nepoznáte hned, ale červená skutečně prospívá zdraví tím, že zvyšuje tep a podporuje chuť k jídlu. Zažene nejen nudu, ale i malátnost, únavu a navíc váš domov získá patřičný břink.

Červené detaily

Jestliže se nechcete hned pouštět do experimentu s červenou, zkuste to alespoň prostřednictvím detailů. Červené polštářky, ubrus, vázička, přehoz, závěsy, kobereček, futon, varná konvice, rámečky, drobný nábytek. Červená se nejlépe bude vyjímat v minimalisticky zařízeném interiéru v kombinaci s neutrálními barvami.

Kde se červená hodí nejvíc?

Červená je barva světla, tepla/ohně. Protepluje, sálá a vyzařuje, proto se nejlépe uplatní v chladnějších místnostech, jež jsou orientovány na méně světlou stranu. Červená tak přinese nejen luxus a břink, ale i světlo, teplo a energii. Správně zvolená červená dokáže dle slov odborníků zvednout teplotu v místnosti až o 6 stupňů.

Jak jsme již psali, je to energická barva. Uklidňující efekt od ní nečekejte. Hodí se tedy do pracovních prostor, kuchyní a jídelen. Použít se dá také v ložnici, ale pouze pokud ji máte větších rozměrů a rozdělenou na zóny. Je to totiž barva vášně, erotiky a vzájemné náklonnosti. Nicméně mít ji blízko postele by mohlo znamenat, že se vám bude hůř usínat.

Obrázek: pixabay.com