Belgický styl bydlení: Objevte kouzlo jednoho z nejnovějších interiérových stylů

Stylů, v jakém si může člověk zařídit dnes domácnost, existuje velké množství. Od romantických venkovských, přes provensálský, industriální, rustikální, skandinávský, retro a další. Některé z nich se těší nebývalé oblibě již desítky let, jiné se teprve derou do popředí.

Každý si najde to, co se mu nejvíce líbí a vyhovuje. Proto můžete vídat i mix různých stylů dohromady. My se dnes podíváme na jeden z těch novějších stylů – je poněkud netradiční, leč velmi zajímavý. Jde o belgický styl bydlení.

Tento styl se vyznačuje jemnými barvami s míšeninou venkovských a rustikálních prvků, nechybí bezpochyby přírodní materiály. Tento styl se vám bude určitě zamlouvat, protože kombinuje staré i nové. Spojuje elegantní, luxusní i ošuntělé věci do jednoho celku.

Pokud se tedy nemůže rozhodnout, který ze stylů vyzkoušet, jelikož se vám líbí staré ošuntělé věci, ale současně i moderní a dáváte přednost přírodním materiálům, pak bude belgický styl to pravé ořechové, právě pro vás. Přinášíme 7 kroků, jak si bydlení v toto stylu zařídit.

1. Teplé neutrální odstíny

Neutrální barvy jsou určujícím znakem belgického interiéru, který dodává prostoru pocit klidu. Ale nejen neutrální odstíny vytvářejí belgický interiér. Jsou to také přírodní prvky. Interiér by měl být prosvětlený a vzdušný. Typické materiály pro tento styl jsou dřevo a přírodní kámen. Z barev převládá béžová, šedá, hnědá.

2. Textilie

Textilie jsou klíčovým prvkem tohoto stylu. Nejsnadnější způsob, jak dostat do interiéru spoustu látek, jsou závěsy, ubrusy, povlečení, přehozy, běhouny, polštáře, textilní stínidla lamp.

3. Přírodní materiály

Tomuto stylu dominují přírodní materiály. Dřevo a kámen. Co se dřeva týče, ideální je, když je ponecháno pokud možno v přirozeném stavu. Mezi další oblíbené přírodní doplňky patří proutěné košíky a polena vyskládaná u krbu.

4. Kovové prvky

Kombinace dřeva a kovu je velmi přínosná. Kov by mohl sám o sobě působit chladně, surově. Ovšem ve spojení se dřevem na vás dýchne atmosféra starých časů. Pokud chcete své bydlení zařídit v tomto duchu, pořiďte si staré kovové svícny, lucerny, lustry.

5. Jednoduchost

Belgický nábytek je čistý s přímými liniemi. Pro dekorativní přebytek zde není místo. To však neznamená, že nábytek v belgickém stylu je nudný. Elegantní tkaniny a dřevo dodává tomuto interiéru nezaměnitelný půvab.

6. Minimalismus

Interiér v belgickém stylu by měl mít spoustu otevřeného a prázdného prostoru. Jen několik drobných doplňků může významně ovlivnit celkovou atmosféru. Bohatě vystačí například jeden kus nábytku z masivu, který se stane dominantou.

7. Patina

Kdyby bylo možné definovat belgický styl pouze jedním slovem, bylo by to slovo patina. Patina popisuje vzhled oxidace na kovech, ošuntělý vzhled na dřevěném nábytku, ale patinu lze vídat i na stěnách. To znamená, že styl je plný historických, opotřebovaných prvků, které propůjčují zvětralý dojem.

Obrázky: thespruce, decoratingwithfabrics, housetipster