Provonět oblečení je možné pouhým přejetím žehličkou. O vše se postará domácí voda na žehlení s přísadou

Fotografie: Michael Slaten / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Vyprané a voňavé prádlo se vždy příjemně nosí. Ještě více můžete pocit z čerstvě vypraného prádla umocnit tím, že mu při žehlení dodáte ještě více vůně.

Když už věnujete čas a úsilí tomu, aby bylo oblečení dokonale čisté a úhledně vyžehlené a složené, můžete se zaměřit ještě na jeho vůni. Stačí během žehlení vyzkoušet tento jednoduchý trik, díky němuž na svém oblečení zanecháte příjemnou a přirozenou vůni, která dlouho vydrží. Nemusíte utrácet za drahé speciální přípravky ani osvěžovače, jednoduše si vyrobte vlastní směs, již při žehlení můžete bezpečně používat. Vaše oblečení díky ní bude velmi příjemně vonět.

Vyrobte si vlastní vonnou vodu na žehlení

V případě, že se žehlení neřadí mezi vaše oblíbené aktivity, může vám tento trik pocit při žehlení zpříjemnit. Můžete si vytvořit vlastní vonnou vodu s libovolnými esenciálními oleji. Díky tomu bude vaše oblečení příjemně měkké a nádherně voňavé. Jediné, co budete k výrobě této vody potřebovat, je 250 ml destilované vody a 6 kapek libovolného esenciálního oleje.

Jak vodu na žehlení používat

Nejprve obě ingredience smíchejte a nalijte do nádoby s rozprašovačem. Nejvhodnějšími vůněmi jsou levandule, pro své relaxační účinky, a citron, pro svou svěží vůni. Před použitím dejte směs na pár minut do lednice. Při žehlení nastříkejte trochu směsi přímo na oblečení. Bude se mnohem snadněji žehlit a pára zafixuje příjemnou vůni uvnitř látky. Pokud se vám nechce takto zvlášť směs připravovat, můžete přidat 3 kapky esenciálního oleje přímo do vody uvnitř žehličky.

zelená žehlička
Fotografie: Pxhere

Další způsoby, jak provonět oblečení

Do destilované vody uvnitř žehličky můžete také přidat pár kapek růžové vody. Díky ní přidáte oblečení příjemnou sladkou vůni. Snadněji se díky ní žehlí límeček nebo rukávy košile. Růžovou vodou navíc provoníte celou místnost, kde budete žehlit, a po zbytek dne si tuto vůni můžete užívat.

Dalším trikem, díky němuž ovoníte své oblečení, je smíchání aviváže s vodou. Jednoduše tyto dvě látky smíchejte v láhvi s rozprašovačem a před žehlením směs nastříkejte přímo na oblečení. Bude mnohem snazší ho vyžehlit a ještě si déle uchová příjemnou vůni. Takto vyžehlený kousek se vám bude mnohem lépe nosit.

Zdroj: Recettesplat