Noviny jsou lidovou spásou při mytí oken. V kombinaci s bílým octem na okně nezbyde ani šmouha

Fotografie: BydlímeÚtulně

Mytí oken může být poměrně náročnou činností, kterou většina lidí co nejčastěji odkládá. S tímto trikem však budou vaše okna během chvilky dokonale čistá.

Už při samotném čištění oken mohou vznikat nové skvrny a šmouhy, které se často špatně dolešťují. Nemusíte utrácet peníze za drahé čisticí prostředky plné nebezpečné chemie, abyste těmto problémům předešli. S tímto jednoduchým trikem budou vaše okna během chvilky opět dokonale čistá a zářivě lesklá. Vyhnete se namáhavému drhnutí i zbytečným chemikáliím. Použít k mytí oken tyto pomůcky vás dříve nejspíš ani nenapadlo.

Jak okna účinně a snadno vyčistit

Mytí oken může být extrémně náročný úkol zvláště proto, že nové zašpinění jde na oknech vidět velmi rychle vidět. Pro jejich dokonalé vyčištění jsou často používány čisticí přípravky s alkoholem, speciální hadříky z mikrovlákna, stěrky a další leštidla. S pomocí parního čističe si tuto práci můžete výrazně usnadnit. Tím nejlepším prostředkem, který můžete k čištění oken použít, jsou obyčejné noviny.

Vyčistěte okna pomocí novin

Pokud si pravidelně kupujete noviny, abyste měli přehled o všech možných událostech, můžete tento předmět každodenní potřeby využít i při mytí oken. Díky nim budou okna dokonale vyleštěná a bez jediné šmouhy. Běžné noviny můžete využít pro čištění jakýchkoliv skleněných povrchů. Snadno odstraní nečistoty i šmouhy. Noviny tak před vyhozením ještě účinně využijete.

Jak čistit okna novinami

Používání chemikálií při úklidu domácnosti může mít velmi negativní vliv na zdraví vaše i dalších členů domácnosti. Abyste se vyhnuli případným zdravotním potížím, je lepší množství používané chemie v domácnosti co nejvíce zredukovat. Noviny mohou být vynikajícím čisticím přípravkem, pokud je používáte spolu s bílým octem. Ten pomocí rozprašovače aplikujte na skleněné tabule svých oken a pomocí novin sklo vyleštěte. Postup opakujte, dokud veškeré nečistoty a šmouhy nebudou z okna zcela vyčištěné.

Fotografie: Pixabay

Při čištění se vyhněte těmto chybám

Pomocí bílého octa a starých novin můžete vyčistit také zrcadla i další skleněné plochy. Abyste při čištění oken dosáhli co nejlepších výsledků, neměli byste je nikdy čistit, když prší. Takovým úklidem zbytečně ztratíte čas a okna budou stejně špinavá. Pokud na okna dopadá přímé slunce, mohou používané čističe rychleji schnout, a v důsledku toho zůstanou na sklech jasně viditelné šmouhy.

Při mytí oken byste měli postupovat směrem zevnitř ven. Jakmile domyjete venkovní skleněné tabule, budete si jistí, zda vám nezůstala na skle žádná šmouha. V opačném případě budete muset okno neustále otevírat a zavírat, abyste se přesvědčili, na které straně máte viditelnou šmouhu doleštit. Tyto jednoduché tipy vám mohou mytí oken co nejvíce usnadnit. Svůj čas tak můžete věnovat oblíbenějším aktivitám.

Zdroj: Bonasavoir

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]