Rostliny, které se v žádném případě nevyplácí vysazovat na zahradě

Fotografie: Freepik

Měli jste štěstí a můžete si každý den užívat vlastní zahradu? Pokud ano, jistě tam chcete mít všude nádherné rostliny. Ne všechny druhy jsou ovšem vhodné pro pěstování na zahradě. Zjistěte, o které se jedná.

Rostliny, které můžete nyní sehnat na trhu, jsou nejrůznějších druhů, velikostí i barev. Výběr je obrovský a máte díky němu neomezené možnosti. Stojí za to poznat ty, které mohou způsobit problémy. Od estetiky po zdraví. Některé rostliny jsou pozvánkou pro škůdce, jiné si přejí mít prostor jen pro sebe. Další jsou škodlivé, mohou dráždit pokožku nebo dokonce způsobit otravu. Kterou zeleň byste neměli vysazovat na zahradě? Kterým stojí za to věnovat větší pozornost?

Fotografie: Freepik

Rostliny, které chtějí ovládnout zahradu

Různé druhy škumpy, zlatobýl nebo štětinec laločnatý jsou rostliny, které rády utlačují ostatní. Proto může být pěstování těchto druhů v zahradě velmi nežádoucí. Octový strom je malý stromek, který vypadá dobře na podzim a v zimě. Kuželové hlavy semen podobné vínovým svíčkám dělají skvělý dojem. Bohužel právě tento strom je pro zahradníky velkou nepříjemností. Když si na něj nedáte pozor, může vám zlikvidovat celý záhon i zahradu.

Četné kořenové přísavky tohoto stromu jsou zesíleny každým pokusem o jejich odstranění. Rovněž se množí semeny. Pokud si chcete na zahradě užít tuto rostlinu, musíte myslet na kořenové bariéry a vykopat přísavky. Jinak to bude jediná rostlina ve vaší zahradě. To platí pro všechny tyto druhy. Pokud je chcete mít na zahradě, měli byste je izolovat od ostatních, jinak to bude jediná zeleň, která na vaší zahradě přežije.

Rostliny, které přitahují škůdce

Astry, lilie a potočnice jsou velmi oblíbené květiny u většiny zahradníků a v našich zahradách se hojně vyskytují již mnoho let. Bohužel jsou lahůdkou pro slimáky, s nimiž každý rok marně bojujeme. Přítomnost těchto květů v zahradě je velmi lákavá pro slimáky i hlemýždě, což také dělá oběti z jiných květin, které se nacházejí v jejich blízkosti. Máte již nyní problémy se slimáky a chcete jejich počet snížit? Potom byste tyto květiny pěstovat neměli.

Roky oblíbený zimostráz, ceněný pro své celoroční, tmavě zelené listy a neomezené možnosti formování, v posledních letech přilákal zimostráz do našich zahrad a způsobit svým majitelům mnoho problémů. Pokud nechcete bojovat s larvami můry, které se živí listy a vedou ke zničení keře, je lepší nezasazovat na svém pozemku zimostráz, protože by to mohlo ohrozit i jiné druhy.

Zdroj: GardeningKnowHow

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]