Jak na hloubkové čištění koberců, které odstraní roky zažrané nečistoty i všechen prach

Fotografie: Depositphotos

Zařaďte jedlou sodu do svého domácího úklidu. Usnadní vám mnoho každodenních úkolů, včetně vysávání.

Vysávání je skvělým nástrojem pro čištění koberců, čalounění, nábytku a mnoha dalších povrchů v domácnosti. Pomáhá také snižovat množství potenciálních alergenů a zároveň zlepšuje kvalitu vzduchu v místnosti. Pokud k odstranění prachu stačí vysávání, přidáním jedlé sody do této rutiny můžete prohloubit čištění daných povrchů díky její deodorační a čisticí síle. Vysvětlíme vám, jaké jsou výhody jejího používání s vysavačem, jak často byste ji měli používat a jak na to.

Jak často byste měli vysávat

Frekvence vysávání se liší v závislosti na povrchu, který hodláte čistit. Je třeba také poznamenat, že ačkoli naše podlahy nemusí vypadat špinavě, je nevyhnutelné, že se na nich hromadí nečistoty, zbytky a nejrůznější druhy špíny, a to bez ohledu na povahu podlahy a materiál. Snadno se do nich dostanou roztoči a bakterie. Například koberce se rychle zašpiní, protože se v nich ukrývá mnohem větší množství roztočů. Pravidelné vysávání je proto obzvláště důležité pro omezení jejich šíření.

Přínos používání jedlé sody při vysávání

Vašim podlahám a kobercům jedlá soda prospěje zejména díky svému alkalickému složení, které dokáže účinně odstranit skvrny. Je samozřejmé, že její přirozená schopnost dezodorizace je také jedním z nejzajímavějších prvků, které lze využít k obnovení svěžesti podlah a koberců před vysáváním. Nezapomeňte na její antibakteriální účinky, jež umožňují odstranit bakterie a roztoče z vašich koberců a předložek.

Jak kombinovat vysávání se sodou bikarbonou

Vysávání pomocí sody bikarbony nemůže být jednodušší. Před použitím spotřebiče jednoduše posypte podlahu velkým množstvím prášku pro domácnost, abyste se zbavili prachu, odstranili skvrny a bojovali proti nepříjemným pachům. Na koberec nasypte hydrogenuhličitan tak, aby pokryl celý povrch, pak nechte prášek působit 30 minut a vysajte ho. Tento jednoduchý postup stačí k účinnému odstranění nepříjemných pachů a k odstranění prachu z koberce.

Fotografie: Freepik

Koberce se kvůli své velikosti čistí obtížněji než předložky. Koberce lze vyklepávat, aby se odstranily nečistoty, a samozřejmě je můžete i vysávat. Posypte koberec v ložnici, jídelně nebo koupelně trochou jedlé sody a ihned poté ho vyluxujte. Pořiďte si také vodní sprej s několika kapkami levandulového, mátového nebo eukalyptového esenciálního oleje a roztok lehce nastříkejte na koberce se sklonem ke špíně a nepříjemným pachům. Nechte roztok působit a koberec větrejte.

Zdroj: Goodhousekeeping

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]