Jak na opravu střechy, abyste nebyli zklamaní z výsledku?

Starší domy často potřebují velkou péči, aby se v nich dalo plnohodnotně po celý rok bydlet. Velmi důležitým bodem je přitom stav střechy. Pakliže není v pořádku, hrozí kromě zhoršení kvality bydlení uvnitř objektu i možnost, že stavba v brzké době nebude provozuschopná. Jak ale postupovat, chcete-li být s rekonstrukcí střechy spokojení?

Pečlivý výběr zhotovitele je základem k úspěchu

V první řadě je třeba si říci, že na složitější práce je vždy nutné přizvat si odbornou firmu, jež má potřebná oprávnění k výkonu činnosti dle platných právních předpisů. Někdy se totiž na trhu objevují společnosti a živnostníci, kteří se tváří jako profesionálové, opak je však pravdou. Možná to na první pohled není poznat, jenže při detailním zkoumání se pak u opravené střechy dají najít značné mezery. Kvůli nim vás pak čekají další náklady. Oprava střechy by tedy rozhodně měla probíhat odborným způsobem. Na práci si můžete pozvat kupříkladu společnost Novák – Střechy Praha. Firma má dlouholeté zkušenosti s výstavbou a rekonstrukcemi střech rodinných, ale i bytových domů. Každý rok zrealizuje kolem 300 nových střech, což není málo.

Jak má probíhat spolupráce s odbornou firmou?

Před započetím prací je důležité si s vybranou firmou ujasnit vaše plány a představy. Podle toho vám pak společnost vyhotoví nabídku a cenu. Pakliže s návrhem souhlasíte, rekonstrukce střechy může začít. Kvalitní firmu poznáte kromě jiného podle toho, že vám navrhne nejvhodnější řešení z hlediska střešní krytiny, oprav latí a krovů, okapů a dalších doplňků. Nejdůležitější je právě krytina, při špatné volbě nemusí mít dlouhou životnost. Záleží například na klimatických podmínkách, které v lokalitě panují, ale rovněž i na tom, zda se v blízkosti stavby nachází rušná komunikace apod.

Při opravě střechy se nesmí zapomenout na předání dokončené stavby, abyste měli jistotu, že vše, co jste si objednali, bylo řádně provedeno. Jinak vás oprava střechy bude brzy čekat znovu.