Pekáč i pánev bez mastnoty je snem hospodyněk. Sodová pasta odvede úspěšnou práci v řádu hodin

Fotografie: Depositphotos

Nenechte si pečení zkazit následným nepříjemným čištěním. Objevte babiččin osvědčený trik na čistý pekáč i pánev během 30 minut, je účinný a jednoduchý.

Čištění plechů od zbytků a mastnoty může být frustrující a zdlouhavé, až se vám třeba přestane dařit i s tím nejlahodnějším pečením. Nezoufejte, existuje jeden skvělý „babiččin” trik, který vyčistí pekáč za 30 minut a splní sen hospodyněk o nádobí bez mastnoty. Připravte se na úplně nový způsob čištění, který vás nadchne a přinese vám čistý a lesklý pekáč s minimem úsilí. Babiččin se mu říká, protože ho zná spíše starší generace.

Jednoduché čištění bez námahy

Zábava v kuchyni se nemusí zastavit kvůli neoblíbenému mytí plechů. Díky babiččinu osvědčenému triku se už nemusíte obávat mastnoty a zbytků jídla na pekáči. To, co potřebujete, je jedlá soda a kuchyňská sůl, což jsou levné a běžně dostupné ingredience, které obvykle můžete mít doma. Pokud ne, zajděte si je do obchodu pořídit. S těmito přísadami totiž často můžete ledacos vyčistit.

Tato babiččina metoda je jednoduchá a účinná. Nejprve omyjte špinavý pekáč vodou, poté ho posypte směsí jedlé sody a soli. Následně vložte připravený pekáč do trouby předehřáté na 200 stupňů. Počkejte 30 minut a uvidíte výsledek. Po vychladnutí pekáče ho jednoduše omyjte saponátem na nádobí a veškerá špína se snadno odstraní.

Trik je vhodný nejen na plechy

Tato úžasná metoda není jen pro pekáče a plechy. Skvěle funguje i na další žáruvzdorné nádobí, jako jsou hrnce, pánve, zapékací mísy apod., které je často obtížné vyčistit. Stačí vytvořit sodovou pastu z jedlé sody a vody a nanést ji na znečištěná místa. Nechte působit a po několika hodinách umyjte nádobí prostředkem na mytí nádobí. Výsledek vás ohromí.

hrnec plotna
Fotografie: Pixabay

Nyní už nebudete muset odkládat čištění pekáče na později. Užijte si své oblíbené pečení bez obav z nepříjemného čištění. Babiččina osvědčená metoda vám ušetří čas i úsilí a vy se budete moci plně soustředit na radost z kuchyně a lahodných pokrmů. Dejte svým pekáčům a nádobí nový život s tímto jednoduchým trikem, který změní váš pohled na umývání.

Zdroj: Domek i Ogrodek

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]