Tlačítko uvnitř trouby zásadně zjednodušuje její čištění. Pomáhá usnadnit přístup k nečistotě

Fotografie: Depositphotos

Kuchyňská trouba je zařízení, bez kterého si už běžný život prakticky nelze představit. Ale jak rádi v ní pečete bábovky nebo maso, o to více nesnášíte její úklid.

Jen při představě drhnutí naskakuje mnoha lidem husí kůže. Existuje ovšem funkce trouby, která vám tuto otravnou činnost značně ulehčí, jen o ní zdaleka neví každý. Pokud jste se už někdy pokoušeli troubu opravdu důkladně vyčistit, nejspíše vám svítá, o čem je řeč. Uklidit totiž všechny zákoutí je prakticky nemožné. Nečistoty jako mastnota a další usazeniny se totiž rády usazují na těch nejnemožnějších místech. Právě toto tlačítko však dovoluje jednu změnu trouby a usnadňuje přístup.

Usnadnění přístupu

Díky němu lze odmontovat celá dvířka, která tolik blokují pohodlný přístup. Pokud po něm pátráte, dost možná jste nečetli pozorně přiložený návod. Otevřete dveře trouby a jejich západky. Pak sejměte horní lištu dvířek a vytáhněte sklo. Podívejte se pozorně hlavně na háčky – ty se mohou u jednotlivých typů trochu lišit. Garantujeme vám ovšem, že uvnitř s trochou snahy najdete skryté tlačítko. Sklo pak půjde jednoduše vysadit.

Domácí čištění pomocí pasty

Není řeč o zubní pastě, ale o nejjednodušším způsobu domácího čištění. Jde o pastu z jedlé sody, která se pro troubu hodí přímo fantasticky. Několik lžiček jedlé sody zakápněte vodou. Nechcete totiž roztok, ale jen hustou pastu. Přípravek pak rozetřete na sklo trouby i všechny vnitřní části a plochy. Nechte klidně nějakou dobu působit, pak jen opláchněte vodou a otřete. Výhodou této směsi je, že s ní lze účinně čistit i sklo, aniž by hrozilo riziko jeho poškrábání.

Fotografie: Depositphotos

Na opravdu odolné skvrny se vám bude výborně hodit ocet. Nastříkejte ho na již použitou pastu ze sody. Nebojte se toho, že obojí začne pěnit, je to normální a žádaná reakce. Jakmile tedy přestane bublat, setřete ho hadříkem nebo houbičkou.

Zdroj: Domek i Ogrodek

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]