Zapáchající lednička pozná soupeře v čajových sáčcích

Fotografie: BydlímeÚtulně

Vlivem skladování velkého množství jídla se v lednici mohou vytvářet nepříjemné pachy, které se pak linou celou kuchyní. Naštěstí existuje způsob, jak se tohoto problému zbavit. 

Nesprávným skladováním potravin v lednici může dojít ke vzniku nepříjemného zápachu. V důsledku vyšší vlhkosti může dojít dokonce ke vzniku plísní, které jednotlivé potraviny napadají. Díky použitým čajovým sáčkům se však můžete tohoto nepříjemného zápachu snadno zbavit. Vyzkoušejte tento jednoduchý trik a vaše lednice bude mnohem příjemněji vonět. Kromě nepříjemného zápachu se navíc zbavíte bakterií, jež se ve vlhkém prostředí lednice rády množí.

Zbavte se zápachu čajovými sáčky

Pomocí použitých čajových sáčků můžete jednoduše neutralizovat nepříjemné pachy ve své lednici. Stačí použitý čajový sáček vložit do lednice a všechny nepříjemné pachy do druhého dne zmizí. Navíc má čaj uvnitř čajového sáčku antimikrobiální vlastnosti, které vám mohou pomoci v boji proti bakteriím. Než čajový sáček do lednice vložíte, nejprve ho nechte důkladně vysušit. Čajové sáčky můžete v lednici obměňovat každý den nebo jakmile se nepříjemný zápach opět objeví.

Odstraňte zápach pomocí role toaletního papíru

Odstranit nepříjemný zápach z lednice můžete také pomocí role toaletního papíru. Materiál toaletního papíru má měkkou strukturu, která dokáže absorbovat vlhkost i nepříjemné pachy. Vložte roli toaletního papíru na horní polici v lednici a po pár dnech zjistíte, že toaletní papír je mokrý, ale zadní stěna v lednici zůstala suchá. Takto zabráníte namrzání potravin uchovávaných v lednici, a dokonce zmizí i nepříjemný zápach starších potravin. Mokrou roli toaletního papíru opět vyměňte za novou, aby se ta původní nezačala v lednici rozkládat.

lednice zápach
Fotografie: Freepik

Jak předejít vzniku zápachu

Tomuto nepříjemnému problému můžete snadno předejít, pokud budete veškeré potraviny v lednici správně skladovat a pravidelně spotřebovávat. Nejhorší pachy vznikají vlivem špatného skladování nebo z plesnivění starého jídla. Předejít nepříjemnému zápachu tak můžete tím, že budete ke skladování jídla využívat vzduchotěsné krabičky a jídlo konzumovat dříve, než se v lednici zkazí. Jakmile se zápach v lednici objeví, měli byste nejprve identifikovat jeho příčinu.

Zdroj: Bonasavoir

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]