Osvědčené postupy, jak vyhnat nepříjemný zápach z lednice

Tu a tam se může každému z nás přihodit, že otevřeme lednici a ucítíme nepříjemný zápach. Důvodů je spousta. Může to být špatně uložený sýr, zkažené vejce nebo zbytky nějakých jídel. Patrně je to nejvyšší čas, udělat v lednici čistku. Lednici umýt, projít veškeré potraviny a roztřídit. I tak mohou některé pachy v lednici ulpět a narušovat tím pohodu a kazit dojem. Naštěstí existují triky, díky nimž se pachy eliminují.

Ocet a jedlá soda

Jedlá soda a ocet patří k výtečným pomocníkům při úklidu celé domácnosti. Nejenže mají společně výtečné čisticí účinky, ale i schopnost ničit bakterie a eliminovat zápachy. Použijte jedlou sodu a ocet k vymytí celé ledničky. Na závěr ještě lednici i mrazničku vytřete octovou vodou.

Mletá káva

Lednici důkladně umyjte a utřete dosucha, nechte vyvětrat. Než začnete ukládat zpátky potraviny, vložte malý talířek nebo látkový pytlík s čerstvě mletou kávou. Káva nejenže úžasně provoní, ale natáhne do sebe nepříjemné pachy. Kávu můžete do lednice dávat pravidelně, vždy po určité době vyměňte za čerstvou.

Ukládání potravin

Aromatické potraviny, které hodláte do lednice uložit, vždy pečlivě zabalte nebo je uložte ve sklenici či dóze. Především sýr nebo ryby. Kontrolujte pravidelně čerstvost potravin. Můžete používat i popisky a potraviny, které mají kratší dobu trvanlivosti dejte víc dopředu, ať je máte po ruce a na očích.

Nenechávejte v lednici třeba otevřený jogurt bez víčka či jiné mléčné výrobky, které mohou nasát pachy a tím se znehodnotit.

Nejlepší pohlcovači pachů do lednice

  • Otevřená nádobka/sklenička s octem

  • Na půlky rozkrojený citrón

  • Čerstvě umletá káva

  • Rozkrojené jablko (dokonce i rozkrojená cibule)

  • Látkový nebo papírový ubrousek s pár kapkami esenciálního oleje

Fotografie: BHG