Údržba sprchové hadice zajistí efektivní výkon. Je třeba zbavit se vodního kamene i plísně

Fotografie: AleWi / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Pokud nebudete sprchovou hlavici čistit, přestane fungovat. Naučte se o ni pravidelně pečovat. Tip na ekologické odvápněný: ocet a jedlá soda.

Ve shonu všedního dne si lidé často nevšímají maličkostí, jako je třeba právě sprchová hlavice. Nezbytný prvek našich rituálů se může v průběhu času stát zanedbaným a ztrácet na výkonu. Zjistěte, kdy a jak správně čistit sprchovou hlavici, aby vám dobře fungovala a také dlouho vydržela.

Signály pro čištění

Sprchovou hlavicí byste měli začít více pozorně hýbat, když začnete pozorovat její zhoršený výkon. Když voda začne téct pomaleji a proud už není tak silný jako dříve, je to první varovný signál. Toto může být důsledek vodního kamene, který se hromadí na sloupci hlavice a postupně ji ucpává.

Předtím, než výkon vaší sprchové hlavice dramaticky klesne, je dobré mít v plánu pravidelnou údržbu. Ekologickým a účinným způsobem, jak na odvápnění, je směs ocet a voda v poměru 1 : 1. Stačí hlavici do této směsi ponořit na několik minut. Ocet změkčuje vodní kámen, který se poté snadno odstraní štětcem nebo houbou. Tento postup by měl být proveden alespoň jednou za měsíc, aby se vodní kámen nedostal do neúnosného stavu.

Plíseň na sprchové hlavici

Plíseň může být dalším problémem, který postihuje sprchovou hlavici. V případě plísně můžete použít směs jedlé sody a vody. Tuto pastu naneste na hlavici a nechte ji působit přes noc. Poté ji důkladně opláchněte teplou vodou. Tím se zbavíte plísně i nepříjemného zápachu.

sprcha hlavice
Fotografie: Pixabay

Nezapomeňte, že plíseň se může objevit i jinde v koupelně. Dbejte na pravidelné větrání, udržování sucha a pravidelnou údržbu v celém prostoru koupelny. To pomůže zabránit růstu plísně a udržet vaši koupelnu čistou a zdravou. Závěrem platí, že sprchové hlavici byste měli věnovat tolik pozornosti, kolik si zaslouží. Pravidelná údržba a používání ekologických metod čištění vám pomůže udržet vaši sprchu v perfektním stavu a poskytovat vám osvěžující a účinný sprchový zážitek.

Zdroj: Domek i Ogrodek

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]