S tímto trikem vypěstujete velká a šťavnatá rajčata i na balkóně. Klíčem jsou staré pytle

Fotografie: Freepik

Nemáte zahrádku, ale rádi se „hrabete v hlíně“? Nenechte se od svého hobby odradit, úrodu můžete sklízet i na balkóně. A zužitkujete staré pytle.

Duší zahradník, finanční situací nájemce garsonky. Nezanevřete na pěstování vlastní úrody jenom proto, že nemáte k dispozici pruh zeleně. Taková rajčata se dají při dodržení správných postupů pěstovat třeba i na balkóně.

Citlivá rajská jablíčka

Rajčata jsou v létě středobodem nejedné zahrádky. A není se čemu divit, vždyť obsahují vitamíny, jako je C, B1 a B2, ale také minerály, jako je draslík, jak uvádí portál Healthline. Jak k tomu ale přijdou ti, kteří nemají pro rajčata dostatečně velkou zahrádku? Nebo nemají žádnou? Pro ty tu máme ujištění, že i malý dvorek nebo balkón mohou posloužit jako základ pro velkou úrodu.

Pro začátek je nutné připomenout, že rajčata jsou poměrně choulostivá a nelíbí se jim jen tak někde. Jako stanoviště jim tedy nejlépe poslouží balkón orientovaný na slunný jih nebo západ, jak uvádí portál AbecedaZahrady. Nespornou výhodou je potom zastřešení a dostatečné závětří. Obojí minimalizuje hrozbu chorob a plísní, na něž jsou rajčata náchylná.

Toto domácí hnojivo dodá okurkám ty nejdůležitější živiny. 99 % lidí tyto zbytky zbytečně vyhazuje

Výběr správné odrůdy je základ

Výběr konkrétní odrůdy rajčat neuspěchejte. Obecně ale platí, že keříčkových se vám vejde do menšího prostoru víc než tyčkových. Ať už se ale rozhodnete jakkoliv, s tím, kam usadíte sazenice, se tolik trápit nemusíte. Podle webu Dzen jsou totiž ideální i například pytle od stavebních materiálů nebo granulí. Pytle rozřízněte na polovinu a do spodní části udělejte několik děr, aby měla přebytečná voda kudy odcházet.

Každou sazenici pak usaďte zvlášť do pytle naplněného kvalitní zeminou a pravidelně ji zalévejte. Nejdříve každý den, poté četnost zálivky upravte podle počasí. Nezapomínejte ani na přihnojování, které sazenice posílí. Skvělá je výživa v podobě slepičinců nebo superfosfátu, jak jsme radili na BydlímeÚtulně. Růst rostlin v pytlích je velmi rychlý, už po 2 týdnech mají sazenice nové listy a na sklizeň se můžete těšit po asi 2,5 měsících.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*