Sbohem prachu až na několik dní: Využití glycerinu při utírání nábytku mění pravidla hry

Fotografie: BydlímeÚtulně

Mezi pravidelný téměř každodenní úklid patří také utírání prachu z povrchu nábytku. Ušetřete si práci a namočte hadřík do tohoto roztoku. Několik dní prach ani neuvidíte.

Úklid domácnosti je každodenní nevyhnutelnou činností. Naštěstí existují triky a vychytávky, které dokážou jakýkoliv úkon urychlit nebo zjednodušit. Pomocí tohoto geniálního triku se můžete na několik dní rozloučit s prachem na svém nábytku. Díky tomuto roztoku prach z nábytku mnohem snadněji setřete, a navíc zůstane nábytek před prachem ochráněn po dobu několika dní.

Jak efektivně odstranit prach z nábytku

Utírání prachu z povrchu vašeho nábytku bude díky tomuto geniálnímu triku mnohem jednodušší a rychlejší. Jediné, co k tomu budete potřebovat, je jemný hadřík, který nepouští vlákna, a pár kapek glycerinu. Prach půjde z nábytku nejen snadněji utřít, ale po dobu několika dní se na nábytku ani neobjeví. Tímto trikem si tak snadno ušetříte spoustu práce a času.

Jak jednoduše setřít prach

Abyste se nánosu prachu na svém nábytku snadno zbavili, smíchejte nejprve půl litru vody s pár kapkami glycerinu. Směs důkladně promíchejte a připravený hadřík do této směsi namočte. Nakonec pomocí hadříku setřete všechen prach z nábytku. Takto navlhčený hadřík na sebe snadno přichytí všechny částečky prachu, čímž také zamezíte šíření prachu do ovzduší.

Další využití glycerinu

Nemusíte utrácet peníze za drahé speciální čisticí prostředky plné nebezpečné chemie. Glycerin je bezpečná látka běžně přidávaná do kosmetických i čisticích přípravků. Běžně je glycerin k dostání v jakékoliv lékárně. Glycerin můžete využít při čištění jakýchkoliv druhů povrchů. Nejenže skvěle pohltí prach z vašeho nábytku, ale vynikající je také při čištění skleněných povrchů a zrcadel, na nichž nezanechává žádné šmouhy. Pomocí glycerinu můžete umýt i okna a jakékoliv další povrchy a předměty, které pak budou opět dokonale čisté.

otírání prachu
Fotografie: Freepik

Úklid pomocí glycerinu

Pro snazší a efektivnější úklid celé domácnosti můžete napustit kyblík teplou vodou s trochou běžného mycího prostředku na nádobí. Přidáním pár kapek glycerinu mycí vlastnosti této směsi ještě znásobíte. Celkový úklid tak bude mnohem rychlejší a efektivnější. Glycerin můžete také přidat to připravené směsi na mytí podlah nebo pro vyleštění nábytku. Pokud nemáte glycerin po ruce, skvěle vám poslouží i obyčejný bílý ocet.

Zdroj: Novi

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]