Jak se zbavit much?

Fotografie: Pixabay

Po zimě začíná teplejší období. Do našich domovů se dostanou častěji paprsky slunce a pro nás je příjemné, že můžeme nechat otevřená okna po celý den. Čerstvý a teplý vzduch hezky prostupuje naším bytem nebo domem. Když se ale zvyšují stupně na našem venkovním teploměru, tak se taky zvyšuje počet hmyzu v našem domově. A to už tak příjemné není. Například mouchy. Je nám otravné jejich bzučení. Představa na čem seděly předtím, než si sedly na náš nábytek nebo jídlo, je hrozná. Každý z nás by se jich co nejefektivněji a nejrychleji zbavil.

Jak se zbavit přemnožených much v bytě nebo venku? Buď chemicky, nebo se můžeme držet takzvaných babských rad, které zkoušely už naše babičky. Důležitá je taky prevence. V dnešní době se dají nasadit sítě do oken, které zabraňují vniku jakéhokoliv hmyzu. Samozřejmě tím přispějeme taky tím, že nebudeme nechávat potraviny volně položené a budeme pravidelně vynášet odpadky. Ukažme si ještě další způsoby, jak zabránit tomu, aby nás neobtěžovaly přemnožené mouchy.

Hřebíček

Hřebíček má typickou vůni, kterou mouchy nemají rádi. Můžeme ho dát louhovat do litru vody a umístit misku na parapet. Nebo ho zapíchat do jablka. Takto nachystaných několik jablek rozmístit po bytě, kde se mouchy nejvíce vyskytují.

Feferony, skořice, česnek

Tyto tři suroviny smícháme a rozmístíme kolem naší terasy nebo domu. Tím vytvoříme pole, které bude mouchy odpuzovat.

Bylinky

Po bytě rozmístíme bylinky, které si s mouchami hravě poradí. Nebudou jim vonět, takže se u nás nebudou ani zdržovat. Mezi takové bylinky můžou patřit levandule, máta, pelyněk, bazalka.

Ocet

Ocet už naše babičky používaly jako mycí prostředek na mytí oken. Nejenže je skvělý dezinfekční prostředek, ale taky svým autentickým pachem odpuzuje mouchy.

Mucholapka na ven

Zbavit se přemnožených much, které nás obtěžují při pobytu na terase, taky jde. Stačí do plastové láhve udělat v horní části otvor přibližně 1 cm. Na její dno nalijeme sirup, nebo vodu s cukrem. Pak už jen necháme, ať se samotné mouchy nalákají a chytí do pasti.

Domácí mucholapka

Asi každý z nás zná lepkavou pásku visící z lustru. Tyto lepící mucholapky se dnes vyrábí už i na okna. Tak se mouchy chytí a nemusí nám uprostřed domu nad hlavami viset nic lepícího.

Další prostředky na mouchy

Chemické spreje a různé přípravky můžeme zakoupit v drogerii. Je jich velké množství. Existují taky elektronické lapače nebo odpuzovače. Některé uvolňují mouchám nepříjemné látky a některé vydávají zvuk, které mouchy spolehlivě odhání.

Je mnoho způsobů, jak se přemnožených much zbavit. Vyzkoušejme je a zjistěme, který nám bude co nejvíc vyhovovat. A tak se zbavme tohoto otravného hmyzu.