Jednoduchá cesta, jak se zbavit otravných much v domácnosti. Konečně řešení, které funguje

Fotografie: Depositphotos

Pokud se u vás doma čas od času objeví nějaká moucha, jedná se o zcela běžný jev. V případě, že se ale mouchy v domácnosti přemnoží, měli byste proti nim nějak zakročit.

Mouchy se objevují v každé domácnosti převážně přes den a nejlépe se jim daří v kuchyni, kde najdou dostatek potravy. Abyste zamezili mouchám v přístupu do domu/bytu, můžete využít sítě do oken nebo do dveří a zároveň byste si měli pořídit plácačku. Dále můžete vyzkoušet několik triků, jak se zbavit much v domácnosti jednoduše, a přitom efektivně.

Mouchy přitahuje do domu mnoho faktorů

Zbavit se v domácnosti much může být velice jednoduché, když víte, co je přitahuje. Do vašeho domova je může lákat mnoho faktorů, jako je například jídlo, které začíná hnít. Místo toho, abyste ho měli doma, ho raději vyhoďte ven na kompost nebo do popelnice. I přes různá opatření se může u vás doma objevit moucha a pokud je jich více, zakročte různými metodami.

Vyzkoušejte aromatické květiny

Komárům ani mouchám se příliš nebude chtít letět k vám domů, pokud tam bude vůně, kterou tento hmyz přímo nesnáší. Umístěte si proto na okenní parapety květiny, které jsou hodně aromatické. Příkladem je levandule, máta, bazalka a mnoho dalších rostlin, jež navíc slouží jako hezká okrasa. Bazalku nebo jiné bylinky můžete využít v kuchyni při vaření.

Díky květinám se tedy zbavíte obtěžujícího hmyzu, a navíc můžete mít zadarmo koření do jídla nebo okrasné rostliny na zahradě. Jestliže nemáte široké okenní parapety nebo nemáte rádi pěstování rostlin, můžete místo květin použít esenciální oleje, které skvěle nahradí rostliny. Vyzkoušet můžete jakoukoliv vůni a budete k tomu potřebovat pouze aromalampu nebo aroma difuzér.

Fotografie: Pixabay

Trik s octem

Pokud máte doma zavařovací sklenici nebo větší skleničku, nalijte do ní ocet. Sklenici nemusíte plnit celou, postačí to jen tak, aby se moucha v tekutině utopila. Přes skleničku přetáhněte potravinářskou fólii a upevněte ji gumičkou. Do fólie udělejte několik dírek nožem, aby se moucha mohla dostat dovnitř. Nyní máte hotovou past na mouchy, ze které se tento hmyz už nedostane ven.

Zdroj: Porady Interia

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]