13 vynalézavých způsobů, jak v koupelně chytře schovat pračku. Většina z nich by vás nenapadla

Fotografie: Freepik

Možná máte doma pračku, která byla koupená narychlo a není zrovna ideální. V tom případě určitě nechcete, aby kazila dojem vaší koupelny.

Pračka zrovna nepatří mezi ty nejvíc estetické spotřebiče, co můžete v koupelně mít. Navíc mnohdy zabírá spoustu zbytečného místa a láká ostatní si na ni odkládat věci, což vzhled kazí ještě více. Co tedy s takovým problémem dělat? Obecně funguje ji nějak chytře skrýt. Existuje pro to hned několik způsobů, stačí si jen vybrat.

Skryjte pračku pod umyvadlo

Pokud již máte skříňku pod umyvadlem, máte na půl vyhráno a zbývá vám tam pračku jen přemístit. V opačném případě si můžete, dnes už celkem levně, nějakou skříňku koupit a pračku do ní šikovně umístit.

Pořiďte si vysokou skříň

Tento článek se zaměřuje na problematiku nevzhlednosti pračky. Ale co když máte i sušičku? Vyřešit to můžete vysokou skříní, která bude dosahovat nejlépe až po strop. Jednoduše do ní oba spotřebiče dejte na sebe a pokud budete mít štěstí, vlezou se vám tam i prací prostředky.

Fotografie: Depositphotos

Využijte moci textilního závěsu

Možná nemáte finance či prostor na to, abyste dokupovali různé skříňky a podobně. V tomto případě si můžete koupit, či dokonce sami ušít nějaký pěkný závěs. Výhoda druhé možnosti je taková, že si můžete zvolit vzor přímo na míru tak, aby se do vaší koupelny hodil na 100 %.

Udělejte si mini prádelnu

Máte příliš velkou koupelnu a spousty volného prostoru v ní? Využijte ho nejen pro schování pračky, ale také koše na špinavé prádlo, sušičky či čisticích prostředků. Jednoduše si nechejte přistavět malou prádelnu. Sice vás to bude něco stát a zabere to trochu času, než se to dodělá, ale výsledek bude stát za to.

Kupte si posuvné dřevěné dveře

Toto je vylepšená a o něco dražší verze závěsu. Posuvné dveře, nejlépe dřevěné, vám pomohu pračku nejen zakrýt, ale ještě budou působit elegantně a originálně. Schválně, kolik lidí znáte, kteří by pračku zakryli zrovna tímto způsobem?

Využijte vašeho domácího mazlíčka

Máte psa? Pokud je odpověď kladná a chováte ho doma, jediné, co vám stačí, je přesunout jeho „pokojíček“ do koupelny. A to rovnou vedle vaší pračky, jen je oddělte nějakou přepážkou. Pro ještě lepší využití prostoru vše umístěte pod umyvadlo a máte krásné a nevídané řešení.

Fotografie: Unsplash

Skryjte ji jako mistr

Pokud se vám nechce investovat do žádných vysokých skříní, můžete to vyřešit instalací posuvných dveří, které sahají až po strop. Jednoduše za ně umístěte pračku klidně i se sušičkou. V tomto případě je důležité, abyste vybrali barvu dveří takovou, která je podobná nebo stejná jako barva vašich stěn.

Vyzkoušejte ladící dvířka s dírkami

Další dveře, tentokrát ovšem na jiný způsob. U těchto je totiž důležité, aby ladily ke zbytku skříněk, které jsou okolo nich. Díky tomu se vytvoří dojem, že je vše spojeno dohromady a pračka již nebude nadále rušivým elementem, jako tomu mohlo být doposud.

Dřevěnou pracovní desku můžete využít různě

Vyskytuje se ve vaší koupelně tento zajímavý úkaz, kdy přímo pod umyvadlem máte dřevěnou pracovní desku? Tak přímo pod ní je ideální prostor na umístění pračky.

Musíte umět využít každého prostoru

Zvláště lidé s malými koupelnami řeší tento problém, kdy musí vše „nasáčkovat“ vedle sebe. Právě u nich často dochází ke zmiňovanému odkládání věcí na pračku, jelikož zkrátka není kam jinam je odložit. To ale můžete vyřešit celkem snadno, prostě si přímo nad pračku přidělejte dřevěnou desku a zabijete tím dvě mouchy jednou ranou. Zvětšíte úložný prostor a pozornost se nebude až tak vztahovat k pračce.

Fotografie: Pexels

Pořiďte si přepážku

Toto řešení se opět nabízí pro ty, co mají prostornou koupelnu. Pokud totiž změníte strukturu svého prostoru, můžete získat malý koutek tak akorát pro pračku, kde bude skvěle zapadat, a díky tomu dokonce působit dobře, jelikož bude přesně tam, kde má být.

Využijte černých barev

Jestliže patříte mezi těch pár výjimečných lidí, kteří barvu své koupelny sladili do tmavých až černých odstínů a právě vybíráte novou pračku, můžete si pogratulovat. Zkrátka si vyberte pračku ve stejné barvě a bude to vypadat, že jste koupili k sobě ladící set.

Schody můžete také zužitkovat

Jestliže bydlíte v rodinném domě, kde se nachází schody a pod nimi prostor, tak přesně ten můžete využít pro problém s pračkou. Umístěte ji pod schody a prostor uzavřete dveřmi, pak nikdo ani nebude vědět, že se tam nějaká nachází.

Zdroj: Redakce

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]