Stačí 1 hodina a pračka bude bez jakýchkoliv nečistot a plísní. Vhodná péče prodlouží její životnost

Fotografie: Depositphotos

Aby vaše prádlo po vyprání bylo dokonale čisté a voňavé, je třeba udržovat buben pračky čistý. Pokud se vám na první pohled zdá v pořádku, ověřte si to použitím čisticího přípravku.

Pračka se špinavým prádlem se zapíná průměrně několikrát do týdne. Ovšem vyčistit samotnou pračku napadne jen málokoho. Abyste nemuseli kupovat drahé speciální čisticí přípravky, můžete využít tablety do myčky. Zbytek práce odvede pračka za vás. Raději se ale nedívejte na špinavou vodu, která bude z pračky odtékat. Mohli byste se zděsit, když si uvědomíte, kolik špinavého prádla jste v tak znečištěném bubnu vyprali. Na druhou stranu budete poučeni pro příště a nezapomenete občas vyčistit i pračku.

Co budete k vyčištění pračky potřebovat

Aby byl buben pračky dokonale čistý, téměř jako nový, stačí využít tablety, které používáte do myčky na mytí nádobí. Nemusíte kupovat žádné speciální přípravky, jež do pračky nalijete, ani nemusíte buben pračky zdlouhavě drhnout. Dvě obyčejné tablety do myčky na nádobí za vás odvedou veškerou špinavou práci.

Jak buben pračky jednoduše vyčistit

Jednoduše vezměte dvě mycí tablety do myčky a vhoďte je do pračky. Zvolte prací program vhodný k praní bavlny s teplotou 60 °C a pračku zapněte. Za pár minut uvidíte mírně špinavou vodu vytékající z bubnu vaší pračky. Za hodinu bude voda z bubnu ještě tmavší a špinavější. Díky mycím tabletám se z bubnu odstraní i ty nejmenší a nejodolnější nečistoty, které se uvnitř pračky usadily. Po skončení pracího programu bude buben pračky dokonale čistý a bude zářit jako nový.

Fotografie: Pixabay

Proč je potřeba pračku pravidelně čistit

Aby vám pračka správně fungovala, je důležité pravidelně věnovat čas její údržbě. Usazená špína může snižovat funkčnost vaší pračky a vést až k jejímu úplnému poškození. Nečekejte, až se vám pračka pokazí. Začněte s její údržbou co nejdříve. Vlivem špatného fungování pračky můžete ztratit i oblíbené kousky svého oblečení, které se nedokážou správně vyprat, ale naopak se špatným praním znehodnotí. Pokažená pračka ale často stojí víc než pár kousků oblečení. V lepším případě se oblečení nepodaří vyprat nebo vyždímat. V horším případě vytopíte sebe nebo sousedy.

Zdroj: Cpykami