Vypadl proud a po ruce není svíčka. Naštěstí existuje způsob, jak ji vytvořit z oleje bez použití vosku

Fotografie: Depositphotos

Pokud při výpadku proudu zjistíte, že vám doma nezbyla žádná svíčka, kterou byste si mohli posvítit, jednoduše si vyrobte tuto alternativní náhradu.

Při výpadku proudu je obtížné odhadnout, jak dlouho bude trvat, než se světla ve vaší domácnosti opět rozsvítí. K osvětlení místnosti můžete použít baterku nebo mobilní telefon. Baterky obou zařízení je ale vhodnější ušetřit na horší případy a místo nich si doma posvítit svíčkou. Jestliže doma žádnou svíčku k zapálení nemáte, vezměte z kuchyně tyto dvě suroviny a vyrobte si skvělou náhradu voskové svíčky.

Co budete k výrobě svíček potřebovat

Svíčky si doma můžete jednoduše a snadno vyrobit i bez použití vosku. V kuchyni si vezměte olej, sůl, zavařovací sklenici (může být i menší do 200 ml), špejli nebo párátka a vatu. S těmito surovinami budete mít během chvilky svíčku vyrobenou a připravenou k okamžitému použití.

Fotografie: Pohled 111 / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Jak si vyrobit svíčku bez vosku

Do středu nádoby nejprve nasypte 3 polévkové lžíce soli. Následně sůl na dně rovnoměrně rozprostřete a přilijte olej. Můžete použít slunečnicový nebo řepkový, ale výborně vám poslouží jakýkoliv olej, který máte po ruce. V dřívějších dobách lidé používali jakýkoliv tuk, co zrovna měli k dispozici. Nejčastěji to byl rybí tuk, velrybí olej, máslo nebo další živočišné tuky. Použít můžete dokonce i olej z dřívějšího smažení, pokud nepříjemně nezapáchá.

Jakmile máte sklenici olejem zaplněnou téměř po okraj, omotejte kolem špejle nebo párátka kus vaty nebo bavlněného provázku. Použít můžete i starou tkaničku od bot. Vložte ji do nádoby tak, aby kousek nad olejem vyčnívala. Sůl na dně nádoby udrží spodní konec tohoto knotu na místě.

Použití svíčky bez vosku

Abyste udrželi knot ve vzpřímené poloze, můžete si z kancelářských sponek vyrobit háčky, které knot podpoří. Jakmile máte svíčku hotovou, zapalte ji a užívejte si příjemný plamínek plápolající na povrchu této netradiční svíčky. Takto jednoduše si můžete svíčku kdykoliv vyrobit. Stačí vám pár věcí, jež najdete doma, a máte rychle vytvořenou svíčku, která vydrží hořet několik hodin. Kreativně se tak zabavíte a ještě můžete ušetřit peníze za svíčky z vosku.

Zdroj: Genialne

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]