Jak využít regály do dílny na maximum? Zorganizujte je a nastavený systém pečlivě dodržujte

Snad v každé kutilské dílně narazíte na praktické regály, které spolehlivě pojmou nezbytné příslušenství. Nezáleží na tom, v čem váš tvůrčí koníček spočívá, regály do dílny přijdou vhod každému. Jak je ale skutečně můžete využít na maximum?

Spolehněte se na kvalitu a pevnou konstrukci

Aby regály do dílny pojaly opravdu vše, co v nich chcete skladovat, nepodceňujte jejich pečlivý výběr. Rozhodně se vám vyplatí koupit takové, které jsou stabilní, pevné a ideálně celokovové. Na tyto klasické regály je spolehnutí a snadno v nich můžete uskladnit opravdu vše, co potřebujete.

Zorganizujte si pomůcky

Klíčem k úspěchu je organizace. Aby vám šla práce snadno od ruky, musíte vědět, kde se co nachází a vytvořený systém důsledně dodržovat. Vyčleňte si jedno volné odpoledne k tomu, abyste pečlivě prošli vše, co se ve vašich dílenských regálech nachází. Při tomto generálním úklidu buďte nekompromisní a vše nepotřebné okamžitě vyhoďte.

Pravidelný úklid, dodržování systému a popisky jednotlivých polic

Jedním generálním úklidem to ale rozhodně nekončí. Aby byly vaše regály neustále přehledné a dokonale uspořádané, musíte systém nejenom dodržovat, ale pravidelně provádět menší úklidy a bez milosti nepotřebné položky vyhazovat. Je-li to potřeba, nebojte se využít štítkovač a jednotlivé police si označit a mít tak ještě lepší přehled o tom, kde co máte.

Vrhněte se do generálního úklidu své dílny či garáže co nejdříve a nastolte si v nich snadno udržitelný systém. S přehledně uspořádanými policemi s materiálem a dalšími předměty nebudete již nic zdlouhavě hledat, protože vše bude mít své pevně stanovené místo a vám tak zbyde více času na váš koníček. V oblíbených kovových regálech můžete skladovat opravdu cokoliv.