Účty za energie srazí i jednoduché otevření dveří do koupelny. Fígl, který se sám nabízí, jen ho nikdo nevyužívá

Fotografie: Depositphotos

V současné době spousta lidí vyhledává různé způsoby, jak co nejvíce ušetřit na energiích. Pomoci dokáže i otevření dveří do koupelny po sprchování.

S blížící se zimou a současnou světovou situací se bude muset většina lidí připravit na vysoké účty za vytápění a energie. Mnoho z nich proto neustále hledá různé způsoby, jak v domácnosti ušetřit co nejvíce peněz. Konkrétně otevření dveří do koupelny po sprše je jednoduchý trik. V době krize, kterou si Evropa nyní prochází, je ideální. Sami pravděpodobně budete překvapeni, jak moc dokáže pomoci.

Nechávejte dveře otevřené

Udržování tepla v domácnosti za co nejnižší cenu je pravděpodobně tím největším problémem po celé Evropě. Naštěstí však existují některé triky, které vám pomohou ušetřit na účtech, a to aniž by vás to stálo vaše pohodlí. Energetický expert a generální ředitel společnosti Utility Bidder Chris Shaw se proto podělil o jednu zajímavou metodu, již můžete začít dělat i vy, abyste zbytečně neutráceli více peněz, než je potřeba. Je přesvědčen, že i tak banální věc, jako je nechávání otevřených dveří do koupelny po sprchování, může mít opravdu velký dopad na celou vaši domácnost.

Když si dáte horkou koupel nebo sprchu, koupelna se naplní párou, která vytváří teplo,“ vysvětluje Shaw. Proto doporučil, aby Evropané začali nechávat otevřené dveře do koupelny před, během i po sprchování. Tímto způsobem umožní páře a teplu dostat se do okolních místností, a tak je nemusíte zbytečně vytápět. Dalším trikem je uspořádání nábytku v místnostech. Abyste udrželi spotřebu na co nejnižší úrovni, dbejte na to, aby před radiátory nebyl žádný nábytek.

Při vytápění rozhodně nezakrývejte radiátory

Při vytápění je také důležité, aby vaše záclony a žaluzie nezakrývaly radiátor, protože by teplo směřovalo k oknu, což samozřejmě nechcete. Pokud tedy zapnete topení, uvolněte všechny radiátory a váš byt se prohřeje mnohem lépe. „Evropa se v současné době nachází v energetické krizi a lidé s napětím čekají, jak se jich dotkne říjnové zvýšení cen energií,“ pokračuje Shaw.

Fotografie: Pixabay

„S blížícími se chladnými měsíci chce mnoho lidí začít vytápět své domovy, ale vysoké ceny energií znamenají, že je bude teplo stát mnohem více peněz než dříve. V dnešní finančně nejisté době tyto drobné triky mohou výrazně ovlivnit rodinný rozpočet,“ dodal odborník. Ušetřit můžete i s dalšími spotřebiči v domácnosti, jako je například pračka či sušička. Rozhodně byste však neměli brát zvyšující se ceny energií na lehkou váhu, protože jejich zanedbání se může výrazně odrazit na vašich účtech.

Zdroj: Express

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]