Jak zařídit moderní jídelnu tak, aby v ní byla radost stolovat

Rádi u sebe doma pořádáte rodinná a přátelská setkání a vždy se ujmete přípravy pokrmů? Pokud je příprava jídla, dekorování stolu a starání se o návštěvy vaší vášní, určitě jste také milovníky bytového designu. Aby bylo stolování u vás doma ještě příjemnější, máme pro vás pár tipů, s jejichž pomocí se vaše jídelna změní v moderní a útulnou a návštěvy se na vaše hostiny budou těšit o to víc.

Jídelní stůl je dominantou a základem jídelny i kuchyně

Základem každé jídelny je samozřejmě stůl. Moderní jídelní stoly by měly být dominantou celé místnosti, ale zároveň by měly dokonale ladit s okolím. To, že jídelní stůl musí ladit s židlemi, snad ani nemusíme zmiňovat. Co dalšího je ale dobré před nákupem nového jídelního stolu zvážit?

Materiál jídelního stolu

Toužíte po stabilním jídelním stolu, který se stane nepřehlédnutelnou dominantou celé místnosti? To vám jistě bude vyhovovat stůl z masivu. Ovšem pozor, tento typ stolu se hodí spíše do větších prostor, protože v těch menších může působit příliš mohutně. Další volbou je skleněný stůl, který působí luxusně, ale vyžaduje pravidelnou údržbu a není vhodný do domácností s dětmi. Sáhnout můžete i po stolu s dřevěnou deskou a kovovou konstrukcí. Možností je zkrátka celá řada.

Tvar jídelního stolu

Dalším aspektem, který musíte při výběru nového jídelního stolu zvážit, je jeho tvar. Do velkého prostoru se dokonale hodí kulatý stůl. Menší prostory jsou vhodné pro stoly rozkládací, které se dají v případě nutnosti rozložit a pohodlně se tak může najíst i větší skupina osob. V nabídce jsou také stoly obdélníkové, čtvercové a oválné.

Moderní barvy, tvary a vzory, které vaši jídelnu rozzáří

Chcete-li svou kuchyň a jídelnu proměnit v duchu letošních trendů, zaměřte se na použití moderních barev. Které to jsou? Rozhodně tmavě zelená, šedá a modrá. Pokud se váš jídelní stůl nachází v kuchyni, kombinujte barvy a materiály kuchyňského vybavení a zařízení s barvou stěn a doplňků. Oblíbené jsou také mozaiky, grafiky a barevné kuchyňské a jídelní doplňky. Ať už se jedná o ubrousky, utěrky nebo například nádobí.

Kvalitní nábytek i elektrospotřebiče do vaší kuchyně na počkaní

Nechcete-li ztrácet čas chozením po obchodech a raději se věnujete nakupování z pohodlí svého domova, podívejte se na e-shop Okay.cz, protože na něm kromě elektrospotřebičů najdete také pestrý výběr jídelních stolů a židlí. Nábytek a elektro si tak můžete nechat doručit až domů.

Proměňte svou kuchyň či jídelnu v moderní místnost, ve které bude radost stolovat a vy se díky tomu stanete ještě oceňovanějším hostitelem. Uvidíte, že vhodně zvolený jídelní stůl, židle a další doplňky povedou k tomu, že se svojí rodinou budete mnohem častěji zasedávat ke stolu společně.