Jedlá soda je skvělým pomocníkem. Pomůže nejen při čištění domácnosti

Jedlá soda, nenápadný bílý prášek, který má neskutečnou šíři využití. Pravděpodobně ji znáte jako součást kypřících prášků do pečiva či ji používáte v domácnosti na čištění, především trouby, sporáku či vany, nebo ji přidáváte k pracímu prášku, protože pomáhá odstraňovat velmi odolné skvrny a zápach. To ale není zdaleka všechno, dnes vám přinášíme několik dalších tipů a triků, jak jedlou sodu ve vaší domácnosti použít.

Jedlá soda a zápach

Pokud vám při luxování vadí specifický zápach, který se z vysavače při luxování line, není nic snazšího, než před vysáváním do sáčku vysavače nasypat trochu jedlé sody. Bude po zápachu a vy po luxování nebudete muset váš byt či dům následně dlouho větrat. Podobným způsobem vám může jedlá soda pomoci od dalšího specifického zápachu ve vaší domácnosti, který souvisí s odpadky. Stačí na dno odpadkového koše nasypat opět malé množství jedlé sody a bude po nepříjemném zápachu.

Jedlá soda a textil

Použití jedlé sody se doporučuje také při čistění nejrůznějšího domácího textilu, jako jsou záclony, závěsy, koberec či čalounění. Opět se při tom využívá nejen skvělých čisticích vlastností jedlé sody, ale také její schopnosti neutralizovat zápach, což oceníte nejen v případě, že máte v rodině například kuřáka. Jedlou sodu lze použít také k neutralizování zápachu umělých i přírodních kožešin.

Jedlá soda a zdraví

V současné době se často diskutuje schopnost jedlé sody pomoci při nejrůznějších zdravotních potížích. Jako nejdůležitější se uvádí její schopnost zbavit naše tělo odpadních látek a navrátit ho do tak zvané acidobazické rovnováhy. Jedlá soda nám tak může pomoci od velkého množství problémů, které souvisejí lidově řečeno s překyselením organismu. Překyselení organismu není jen to, co si většina z nás představí jako pálení žáhy, překyselení je totiž spojeno s mnoha dalšími chorobami a zdravotními problémy, jako je astma a nejrůznější alergie, záněty močových cest, různá plísňová onemocnění, opary, lupénka, ale i artritida, cukrovka či rakovina.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]