Jednoduché způsoby, jak odstranit nečistoty z kuchyňských skříněk. Fungují také na mastnotu

Fotografie: Depositphotos

Pokud v kuchyni každý den vaříte, je velmi pravděpodobné, že zde budete muset i častěji uklízet. Existuje ale několik tipů, díky kterým si práci usnadníte, a navíc půjde špína rychleji dolů.

Abyste zachovali čistou kuchyň, je potřeba ji pravidelně uklízet. K tomu ale nestačí jen umýt nádobí nebo vytřít podlahu. Nesmíte totiž zapomínat i na skříňky, které zachytávají spoustu mastnoty, jež se špatně čistí. K tomu vám ale pomůže několik účinných metod, s nimiž se vám podaří jednoduše a efektivně očistit kuchyňské skříňky od nečistot.

Použijte jar a bílý ocet

Pokud použijete kombinaci bílého octu s jarem, vytvoříte silný a velmi účinný čisticí prostředek i na znečištěné kuchyňské skříňky. Smíchejte si 2 polévkové lžíce jaru, 500 ml horké vody a 250 ml bílého octu. Všechny tyto přísady smíchejte v jedné nádobě a namočte do ní houbičku nebo hadřík. Tímto roztokem poté očistěte plochy, které jsou znečištěné.

Fotografie: Freepik

Až budete mít hotovo, otřete je vlhkým hadříkem namočeným do vody, a nakonec použijte hadřík z mikrovlákna na dočištění. Na záhyby a hůře dostupná místa se hodí použít starý kartáček na zuby, s nímž se dostanete všude tam, kde to s hadříkem/houbičkou nešlo. Nakonec vsaďte na použití minerálního oleje, díky kterému budou vaše skříňky vypadat jako nové, a navíc budou i vyleštěné.

Jablečný ocet na špínu v kuchyni

Na bakterie se velice hodí jablečný ocet, který se vám vyplatí mít doma schovaný. Neodstraňuje jen bakterie, ale je také účinný i na mastnotu. Abyste mohli využít metodu s pomocí jablečného octu, smíchejte stejné množství octu i vody v hrnci a přiveďte k varu. Až voda s octem vychladne, namočte do ní houbičku nebo hadr a vyčistěte znečištěné plochy. Nakonec tato očištěná místa opláchněte vodou.

Fotografie: Freepik

Čištění lakovaných skříněk

Pokud máte v kuchyni leštěné skříňky, musíte si dávat pozor na to, abyste je nepoškrábali. Jejich velikou výhodou je to, že velmi dobře vypadají, ale na druhou stranu je na nich vidět každý otisk prstu nebo znečištění. Kvůli tomu je dobré si vyrobit speciální čisticí prostředek. Smíchejte menší množství lněného oleje, lakového benzínu a mouky. S touto směsí začněte čistit lakovaný nábytek. Pokud by vás zaskočilo použití mouky, uvidíte, že efektivně vyčistí odolné mastné skvrny.

Zdroj: Goodhousekeeping

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]