Odstranit mastnotu z plastových krabiček na potraviny je někdy pěkný oříšek. Lze to však i snadno a bez trápení

Fotografie: Depositphotos

Pokud chcete, aby vaše obědové boxy a krabičky byly bez nepříjemného zápachu a mastnoty, je třeba je nejprve pořádně vyčistit.

Krabičky na oběd jsou plastové nebo skleněné nádoby, díky kterým si můžete vzít jídlo do práce nebo do školy. Jejich obrovskou výhodou je především to, že dobře uchovávají potraviny, ale bohužel ne vždy se lehce čistí, a to hlavně když se ušpiní mastnotou. Při nesprávném čištění se může stát, že se na krabičce začnou usazovat skvrny, což způsobí nepříjemný zápach.

Bílý ocet na odmaštění

Bílý ocet je přípravek, který se může použít úplně všude. Je také skvělý pro odmašťování a dezinfekci různých povrchů. Takže když budete mít plastovou krabičku, která bude špinavá a mastná, můžete k jejímu vyčištění použít právě bílý ocet. Smíchejte půl šálku teplé vody s půl šálkem bílého octa. Nalijte tento roztok do krabičky a nechte ho 10 až 15 minut působit. Nakonec mastnotu jen setřete hadříkem.

Fotografie: Pexels

Prostředek na mytí nádobí

Dokonce i obyčejný prostředek na mytí nádobí je velice účinný při odstraňování mastnoty a nepříjemných pachů z vašeho jídelního boxu. Jediné, co musíte udělat, je naplnit nádobu teplou vodou a do ní přidat pár kapek prostředku na mytí nádobí. Nechte pět minut působit a poté pořádně vydrhněte všechny stěny krabice obyčejnou houbičkou.

Jedlá soda k dezinfekci

Jedlá soda je vlastně přírodní deodorant, který je díky abrazivnímu působení velice účinný při odstraňování nepříjemných pachů. Také dokáže skvěle odstranit mastné skvrny. Smíchejte jedlou sodu s troškou teplé vody, aby vznikla pasta. Tuto pastu dejte do špinavé krabičky a rozetřete ji obyčejnou houbou. Poté ji opláchněte a hadřík namočený v bílém octě přetáhněte přes stěny nádoby.

Mléko k čištění skleněných nádob

Navlhčete houbu vodou a několika kapkami prostředku na mytí nádobí. Vydrhněte všechny stěny krabičky a poté do ní nalijte trochu mléka. Zavřete víko a nádobu asi 2 minuty protřepávejte. Poté ji klasicky vypláchněte. Mléko můžete také nahradit pomerančem. Pomerančové slupky dejte na 4 hodiny do nádoby a poté ji jen omyjte.

Citronová šťáva a bílý ocet

Citron je na tom stejně dobře jako bílý ocet. Také dokáže odstranit mastnotu a různé pachy. Jediné, co musíte udělat, je naplnit váš obědový box horkou vodou a přidat půl šálku bílého octa. Poté k tomu ještě přidejte šťávu z citronu a několik kapek prostředku na mytí nádobí. Pořádně vše promíchejte a nechte 15 minut odležet. Nakonec boxík jen vydrhněte houbičkou a opláchněte horkou vodou.

Zdroj: EatingWell

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]