Jednoduché triky, díky kterým bude vaše koupelna krásně čistá

Pokud má být vaše koupelna stále dokonale čistá, je třeba jí věnovat velkou péči. Přitom je třeba říci, že se jedná se o jednu z nejméně oblíbených domácích prací. Není se čemu divit, je neustále vystavena vlhkosti i mnoha nejrůznějším bakteriím, a stává se tak mnohdy rájem pro vznik vodního kamene, usazenin i plísně. Existuje velké množství nejrůznějších čisticích prostředků, které si na její čištění můžete opatřit.

Mnoho z nich je poměrně finančně nákladných, navíc jsou plné chemie a výsledek ne vždy odpovídá slibům. My pro vás dnes máme několik jednoduchých tipů, jak koupenu snadno a jednoduše vyčistit tak, že bude opět zářit novotou.

Jak vyčistit usazeniny v toaletě

Náš trik je velmi jednoduchý, vsaďte na obyčejné prostředky, jako je jedlá soda, kyselina citronová, peroxid vodíku a ocet. Jedná se o velmi účinné prostředky, které si jednotlivě či v kombinaci poradí se všemi nečistotami, které vás v koupelně mohou potkat, a navíc jsou ekologické a finančně nenáročné.

Například kyselina citronová je skvělá, pokud vás trápí usazeniny v záchodové míce. Stačí jeden sáček kyseliny citronové rozmíchat v litru vroucí vody a nalít do toalety. Zde nechte působit alespoň po dobu jedné hodiny a následně vyčistěte klasickým způsobem, výsledku nebudete věřit.

Jak vyčistit zrcadlo, umyvadlo či baterie

Dokonalými pomocníky při čistění zrcadla jsou jedlá soda a peroxid vodíku. Stačí, když si jejich smícháním vytvoříte roztok, kterým poté zrcadlo nastříkáte a následně setřete za pomoci houbičky či jemného hadříku.

Jedlou sodu oceníte i při čištění umyvadla či vany, stačí smíchat čtvrt šálku jedlé sody, půl šálku octa a vše přilít ke čtyřem litrům teplé vody. Tento roztok poté naneste pomocí houbičky na celý povrch vaší vany či umyvadla a nechte působit přibližně po dobu patnácti minut. Po uplynutí této doby vše jen jednoduše opláchněte a vaše vana i umyvadlo budou opět jako nové.

Případné rzi na bateriích se zbavíte velmi lehko pomocí soli a citronové šťávy. Zrezlé místo nejprve posypte vrstvou kuchyňské soli a poté na něj vymačkejte citronovou šťávu. Nechte působit přes noc. Sůl se šťávou budou reagovat a rez rozpustí. Ráno stačí místo omýt čistou vodou a po rzi nebude ani památka.

vodním kamenem na bateriích či obkladech si snadno poradí ocet, ucpaný odpad vyčistíte snadno pomocí roztoku připraveného ze dvou litrů teplé vody, půl litru octa a dvou polévkových lžic jedlé sody.

Fotografie: Pixabay, Pexels

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]