Kambodžští řemeslníci vytvářejí svépomocí úžasné bazény, lázně i chrámy

Když chce u nás někdo ušetřit, tak se rozhodně postavit si dům svépomocí. V Kambodži často jinou možnost ani nemají. A tak vše mnohdy budují a staví ručně, jenom za pomoci různých primitivních nástrojů. Unikátní na tom všem je, jak dokonalé stavby následně vznikají.

Podvodní postele

Už samotný nápad je unikátní. A co teprve když prozradíme, že toto všechno vzniklo svépomocí, za pomoci jenom ruční práce. Základem byl nápad a poté už stačilo pustit se do práce. Vznikl tak unikátní bazén, na jehož dně jsou vytvořeny unikátní postele. Toto dílo si rozhodně zaslouží velký obdiv.

Podzemní bazén

Nemáme na mysli ten zapuštěný, tedy běžný. Máme na mysli skutečně podzemní bazén, který se nachází pod zemským povrchem. Je to stejné, jako byste se koupali v jeskyni. Tento však nevytvořila příroda, ale byl vytvořen svépomocí a ručně. Nyní nabídne unikátní možnosti relaxace.

Vodní palác

Přesně tak se dá označit toto dílo také vybudované svépomocí. Opět se dostaneme pod zem a opět bude hrát v hlavní roli voda. Tentokrát v podobě jednoho dlouhého bazénu, kde si lze skvěle zaplavat, ale si i odpočinout. A to není vše. Stačí se podívat nahoru kde zaujmout dokonalé klenby.

Dům v zemi

Že se může bydlet jenom nad zemským povrchem? Toto dílo vám ukáže, že se dá bydlet i jinak. Jde o unikátní dům v zemi, který má kruhový průměr, po jehož okraji vedou schody a až zde natrefíte na dveře. Jde o místo, které je chrámem, který kromě své unikátnosti zaujme také netradiční architekturou a výzdobou.

Hluboká studna

Dnes se pro hloubení studní používají různé technologie vrtání a kopání, kdy se využívají stroje. Kambodža je v tomto směru výjimkou. I tato hluboká studna vznikla svépomocí. Stává se tak velmi důležitým zd