Kamenné stezky mohou být zajímavým a zároveň užitečným prvkem na zahradě

Různé klasické chodníky a jiné alternativy jsou minulostí. Dnes jsou hitem kamenné stezky. Toto jsou 4 nejpovedenější. Pokud máte v plánu budovat nebo zcela proměnit svou zahradu, mohou se pro vás stát zajímavou inspirací. Jasně tak ukážete nejenom jedinečný smysl pro design, ale také to, že víte, co je v této oblasti velkým hitem.

Stezka ve štěrku

Velmi povedený typ kamenné stezky, který je velmi jednoduchý na samotnou realizaci. Postačí pouze dostatek větších hladkých kamenů, které budou vsazeny do země. Kolem nich se následně hodí nasypat a uhladit větší množství bílých kamínků. Někdy se této variantě říká i zenová stezka. Díky tomu vám může pomoci k uvolnění mysli. Stačí se po ní jenom projít.

Stezka místo mostu

Máte na své zahradě větší jezírko, nebo ho chcete vybudovat? Zapomeňte na klasické dřevěné mostky, které jsou dávno minulostí. Dnes jsou hitem kamenné stezky a jednu takovou můžete využít i u vašeho jezírka. Kameny budete potřebovat dostatečně velké, aby byl přechod, pokud možno bezpečný. Zároveň jde o velmi povedený designový předěl, který skvěle vypadá a ke konceptu jezírka se velmi hodí.

Travnaté stezka

Velice originální provedení, které doslova odkazuje k tomu, co vše dokáže příroda. Cílem je při realizaci dosáhnout toho, aby byly jednotlivé kameny vsazeny do země tak, aby byly na úrovni terénu. Následně i do vzniklých spár kolem nich vysaďte trávu. Jakmile trochu povyroste, vznikne krásná kamenná stezka. Díky tomu že jsou kameny ve stejné výšce jako zemina můžete plochu i bez obav sekat.

Kamínková stezka

Jde o řešení, které je nejnáročnější, ale rozhodně i nejlépe vypadá. A vše můžete vyrobit zcela sami. Důležitý je jenom dostatek kamínků, které jsou následně vsazeny do betonového kulatého základu. Sice to dá práci, ale výsledek rozhodně stojí za to. Pokud si práci chcete ulehčit, dá se na trhu podobná variant i koupit. Nebude však tak výjimečná, jako dílo vybudované svépomocí.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]